To use this site, please enable Javascript.

Matches Oct 7, 2018

matchday 7
SC Freiburg SC Freiburg 0:0 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 1:2 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
RB Leipzig RB Leipzig 6:0 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
matchday 9
FC St. Pauli FC St. Pauli 3:1 SV Sandhausen SV Sandhausen
 
Union Berlin 1.FC Union Berlin 1:1 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 1:2 SC Paderborn 07 SC Paderborn
matchday 11
SV Meppen SV Meppen 1:0 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 2:0 Hallescher FC Hallescher FC
Estonia U16 Estonia U16 3:1 Northern Ireland U16 N. Ireland U16
matchday 28 São Paulo São Paulo Futebol Clube 0:2 Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
  Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 2:2 Esporte Clube Bahia EC Bahia
matchday 30 Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 1:0 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
matchday 8 Fulham Fulham FC 1:5 Arsenal FC Arsenal
 
Southampton Southampton FC 0:3 Chelsea FC Chelsea
 
Liverpool Liverpool FC 0:0 Manchester City Man City
matchday 4 Sant Julia UE Sant Julia 1:1 FC Santa Coloma FC Santa Coloma
  UE Santa Coloma UE Santa Coloma 1:1 Inter Club d'Escaldes IC d'Escaldes
  Lusitanos FC Lusitanos 2:0 FC Ordino FC Ordino
matchday 8 Real Valladolid Real Valladolid CF 1:0 SD Huesca SD Huesca
 
Atlético Madrid Atlético Madrid 1:0 Real Betis Balompié Real Betis
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 3:1 Villarreal CF Villarreal
 
Sevilla FC Sevilla FC 2:1 Celta de Vigo Celta de Vigo
 
Valencia Valencia CF 1:1 FC Barcelona FC Barcelona
  Genoa Genoa CFC 1:3 Parma Calcio 1913 Parma
  Atalanta BC Atalanta BC 0:1 UC Sampdoria Sampdoria
 
Lazio SS Lazio 1:0 ACF Fiorentina Fiorentina
 
AC Milan AC Milan 3:1 Chievo Verona Chievo Verona
 
SSC Napoli SSC Napoli 2:0 US Sassuolo Sassuolo
  SPAL SPAL 1:2 Inter Milan Inter
matchday 9 G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 3:0 FC Nantes FC Nantes
  Monaco AS Monaco 1:2 Stade Rennais FC Stade Rennais
  Marseille Olympique Marseille 2:0 SM Caen SM Caen
  Paris SG Paris Saint-Germain 5:0 Olympique Lyon Olympique Lyon
matchday 10
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 1:0 LASK LASK
 
Rapid Vienna Rapid Vienna 1:0 SV Mattersburg SV Mattersburg
 
Sturm Graz SK Sturm Graz 1:2 Red Bull Salzburg RB Salzburg
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 2:3 Spartak Moscow Spartak Moscow
  Akhmat Grozny Akhmat Grozny 0:0 Anzhi Makhachkala Anzhi
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 2:1 FK Krasnodar Krasnodar
  CSKA Moscow CSKA Moscow 0:1 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  CSKA Moscow II CSKA Moscow II 1:0 Lokomotiv Moscow II Loko Moscow II
  Zenit II Zenit St. Petersburg II 1:0 FK Krasnodar II Krasnodar II
matchday 7 Quick DH HV & CV Quick 1:3 VV UNA Veldhoven VV UNA
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 5:3 USV Hercules USV Hercules
  Dongen VV Dongen 4:0 KVV Quick '20 Quick '20
  VV Goes VV Goes 5:0 ADO '20 Heemskerk ADO '20
  HSC '21 HSC '21 Haaksbergen 1:2 SV Oss '20 SV Oss '20
  OFC Oostzaan OFC Oostzaan 5:0 JVC Cuijk JVC Cuijk
matchday 11 D. Calarasi Dunarea Calarasi 1:1 FC Voluntari FC Voluntari
  Sepsi OSK Sepsi OSK Sf. Gheorghe 1:2 Gaz Metan Mediaș Gaz Metan
  FCSB FCSB 0:1 Concordia Chiajna Concordia
matchday 10 Neuchâtel Xamax Neuchâtel Xamax FCS 1:1 FC Sion FC Sion
  FC Thun FC Thun 2:2 FC Zürich FC Zürich
 
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 2:1 FC Lugano FC Lugano
matchday 8 FC Emmen FC Emmen 3:3 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
  Willem II Willem II Tilburg 1:1 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
  Vitesse Vitesse Arnhem 4:0 Heracles Almelo Heracles Almelo
 
Ajax Ajax Amsterdam 5:0 AZ Alkmaar AZ Alkmaar
  Y. Malatya U21 Yeni Malatyaspor U21 2:1 Sivasspor U21 Sivasspor U21
  Akhisarspor U21 Akhisarspor U21 2:0 Trabzonspor U21 Trabzonspor U21
  Fenerbahce U21 Fenerbahce SK U21 2:2 Istanbul Basaksehir FK U21 Basaksehir U21
  Konyaspor U21 Konyaspor U21 3:2 Besiktas JK U21 Besiktas U21
  Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 4:4 Sivasspor Sivasspor
 
Fenerbahce Fenerbahce SK 0:0 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
  Akhisarspor Akhisarspor 1:3 Trabzonspor Trabzonspor
  Konyaspor Konyaspor 2:2 Besiktas JK Besiktas
matchday 6 VV Hoogeveen VV Hoogeveen 2:2 HVV Hollandia Hollandia
  AWC AWC Wijchen 3:1 Achilles 1894 Achilles 1894
  RKVV DEM RKVV DEM 2:2 Be Quick 1887 Be Quick 1887
  Hoogland VV Hoogland 1:4 RKZVC Zieuwent RKZVC
  SP Silvolde Sportclub Silvolde 7:1 RKHVV Huissen RKHVV Huissen
  De Bataven VV De Bataven Gendt 5:1 MVV Alcides Alcides
  MSC Meppel MSC Meppel 4:2 Fortuna Wormerveer Fortuna Worm.
  Purmersteijn VPV Purmersteijn 1:3 SDO Bussum SDO Bussum
matchday 8 Rangers Rangers FC 3:1 Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
  St. Johnstone St. Johnstone FC 0:6 Celtic FC Celtic
matchday 6 RKSV Minor RKSV Minor 2:1 VC Vlissingen Vlissingen
  RKSV Nuenen RKSV Nuenen 0:1 VV Gemert VV Gemert
  Groene Ster RKSV Groene Ster 1:1 SV Meerssen SV Meerssen
  Leonidas RKSV Leonidas 0:4 RKAVV Leidschendam RKAVV
  Baronie VV Baronie 3:0 VV De Meern De Meern
  Alphense Boys Alphense Boys 1:1 IFC Ambacht IFC Ambacht
  Unitas GVV Unitas 2:3 UDI'19/CSU UDI '19
matchday 11 PFK Lviv PFK Lviv 1:3 Desna Chernigiv Desna
  Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 1:0 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 1:1 Zorya Lugansk Zorya Lugansk
  Vorskla Poltava Vorskla Poltava 0:2 Arsenal Kyiv Arsenal Kyiv
matchday 6 PAS Lamia PAS Lamia 1964 1:1 OFI Crete OFI Crete
  PAOK Salonika PAOK Thessaloniki 2:0 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis
  Atromitos Athen Atromitos Athen 1:0 PAS Giannina PAS Giannina
  AEK Athens AEK Athens 1:1 Olympiacos Piraeus Olympiacos
  PAOK U19 PAOK Thessaloniki U19 6:1 Apollon Smyrnis U19 Apollon U19
  AO Xanthi U19 AO Xanthi U19 2:1 AE Larisa U19 AE Larisa U19
  Panetolikos U19 Panetolikos GFS U19 4:2 APO Levadiakos U19 Levadiakos U19
  AEK Athens U19 AEK Athens U19 1:0 Olympiacos Piraeus U19 Olympiacos U19
matchday 7 Francs Borains Royal Francs Borains 1:1 RRC Hamoir RRC Hamoir
  URSL Visé URSL Visé 4:1 Olympic Club Charleroi Farciennes Olym. Charleroi
  RFC Tilleur RFC Tilleur 3:2 Solières Sport Solières
matchday 10 Zulte Waregem SV Zulte Waregem 1:2 RSC Anderlecht RSC Anderlecht
  Standard Liège Standard Liège 3:1 Club Brugge KV Club Brugge
  KAA Gent KAA Gent 1:5 KRC Genk KRC Genk
matchday 9 Union SG Royale Union Saint Gilloise 2:0 KVC Westerlo KVC Westerlo
matchday 6 Rupel Boom FC Rupel Boom 2:2 SC Eendracht Aalst Eendracht Aalst
  SK Londerzeel SK Londerzeel 1:4 FC Gullegem FC Gullegem
  KVC Winkel Sp. KVC Winkel Sport 2:1 KFC Mandel United KFC Mandel Utd.
  Olsa Brakel Olsa Brakel 2:2 KFC Sparta Petegem Sparta Petegem
  KFC Eppegem KFC Eppegem 0:5 KSK Ronse KSK Ronse
  Berchem Sport Berchem Sport 1:3 Patro Eisden Maasmechelen Patro Eisden
  Bocholt VV Bocholt VV 4:0 KFC Duffel KFC Duffel
  KVV Vosselaar KVV Vosselaar 1:1 Hoogstraten VV Hoogstraten VV
matchday 11 MFK Karvina MFK Karvina 0:2 FK Dukla Prag Dukla Prague
  FK Jablonec FK Jablonec 2:0 1.FC Slovácko Slovácko
  Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 1:0 FK Teplice FK Teplice
  SFC Opava Slezsky FC Opava 0:1 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  Slavia Prague SK Slavia Prague 4:1 1.FK Pribram 1.FK Pribram
matchday 12 Hobro IK Hobro IK 3:2 FC Nordsjaelland Nordsjaelland
  AC Horsens AC Horsens 1:2 Esbjerg fB Esbjerg fB
  FC Copenhagen FC Copenhagen 4:0 Randers FC Randers FC
  Aalborg BK Aalborg BK 1:3 Bröndby IF Bröndby IF
  FC Midtjylland FC Midtjylland 3:0 Vendsyssel FF Vendsyssel FF
matchday 11 FK Zemun FK Zemun 1:2 Red Star Belgrade Red Star
matchday 10 NK Rudes NK Rudes 0:3 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 0:2 NK Osijek NK Osijek
matchday 31 IFK Mariehamn IFK Mariehamn 3:0 FC Lahti FC Lahti
  HJK Helsinki HJK Helsinki 1:0 Vaasan Palloseura VPS
  KuPS Kuopion Palloseura 2:0 Ilves Tampere Ilves
First Round 1st leg GBK Gamlakarleby Bollklubb 1:0 Musan Salama MuSa
matchday 11 Arka Gdynia Arka Gdynia 3:1 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
  Korona Kielce Korona Kielce 1:1 Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
  Cracovia Cracovia 0:2 Wisla Kraków Wisla Kraków
  FK Etar Etar Veliko Tarnovo 1:0 FK Vitosha Bistritsa Vitosha
  Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 1:4 PFC Ludogorets Razgrad Ludogorets
  Levski Sofia Levski Sofia 2:0 Slavia Sofia Slavia Sofia
matchday 12 NK Triglav NK Triglav Kranj 2:4 ND Gorica ND Gorica
matchday 8 Vict. Rosport FC Victoria Rosport 3:1 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
  US Rumelange US Rumelange 0:3 CS Fola Esch CS Fola Esch
  Titus Petange Union Titus Petange 3:1 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 3:0 US Hostert US Hostert
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 1:1 F91 Dudelange F91 Dudelange
matchday 10 Fehérvár MOL Fehérvár FC 0:3 MTK Budapest MTK Budapest
matchday 11 Spartak Trnava Spartak Trnava 2:1 SKF Sered SKF Sered
matchday 15 VfB Bach VfB Bach 0:4 ASV Cham ASV Cham
  SpVgg Pfreimd SpVgg Pfreimd 2:4 TSV Bad Abbach TSV Bad Abbach
  SV Neukirchen SV Neukirchen b. Hl. Blut 3:0 1.FC Bad Kötzting Bad Kötzting
  1.SC Feucht 1.SC Feucht 4:0 SV Friesen SV Friesen
matchday 13 TSV Lengfeld TSV Lengfeld (Bay.) 1:1 SC Aufkirchen SC Aufkirchen
  Feuchtwangen TuS Feuchtwangen 2:3 TuS Röllbach TuS Röllbach
  ASV Rimpar ASV Rimpar 2:0 SV Erlenbach Erlenbach
  1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt 3:1 Viktoria Kahl Viktoria Kahl
  1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf 1:1 SV Euerbach-Kützberg SV Euerbach-K.
matchday 14 SV Erlbach SV Erlbach 2:0 TSV Neuried TSV Neuried
matchday 7 Woltmershausen TS Woltmershausen 5:0 TV Bremen-Walle TV Bremen-Walle
  SV Hemelingen SV Hemelingen 3:0 SV Grohn SV Grohn
  FC Huchting FC Huchting 4:1 TSV Osterholz-Tenever OT Bremen
  DJK Blumenthal DJK Germania Blumenthal 1:3 VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen
  Union 60 Bremen FC Union 60 Bremen 3:2 TuRa Bremen TuRa Bremen
  Komet Arsten TuS Komet Arsten 13:1 TSV Lesum-Burgdamm Lesum-Burgdamm
matchday 11 Lübecker SC Lübecker SC 99 4:0 TSV Travemünde TSV Travemünde
  Heikendorfer SV Heikendorfer SV 3:0 TSV Pansdorf TSV Pansdorf
  GW Siebenbäumen SV Grün-Weiß Siebenbäumen 2:5 Oldenburger SV Oldenburger SV
  TuS Hartenholm TuS Hartenholm 2:3 SV Schackendorf SV Schackendorf
matchday 9 MTV TB Lbg. MTV Treubund Lüneburg 2:0 TV Meckelfeld TV Meckelfeld
  Ahlerstedt/Ott. SV Ahlerstedt/Ottendorf 2:1 FC Verden 04 FC Verden 04
  SV Emmendorf SV Emmendorf 2:3 MTV Eintracht Celle MTVE Celle
  TSV Winsen/Luhe TSV Winsen/Luhe 4:1 Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen
matchday 7 Vikt. Köln II FC Viktoria Köln II 5:2 FV Bad Honnef FV Bad Honnef
  G. Windeck TSV Germania Windeck 0:1 FV Bonn-Endenich 08 FV Endenich
  VfL Rheinbach VfL Rheinbach 1:4 TuS 05 Oberpleis Oberpleis
  Hertha Rheidt FC Hertha Rheidt 3:4 SC Fortuna Köln U23 Fortuna Köln II
  Homburg-Nü. SSV Homburg-Nümbrecht 2:1 Heiligenhauser SV Heiligenhauser SV
  Köln-Flittard SpVg Köln-Flittard 0:4 FC Pesch FC Pesch
  SC Brühl SC Brühl 2:2 FV Wiehl FV Wiehl
  Germ. Teveren Germania Teveren 4:1 SV Nierfeld SV Nierfeld
  Glesch-Paffend. BC Viktoria Glesch-Paffendorf 0:0 SV Eintracht Verlautenheide Verlautenheide
  Erftst.-Lechen. SC Germania Erftstadt-Lechenich 0:1 SV Grün-Weiß Brauweiler GW Brauweiler
  SV Rott SV Rott 0:1 Union Schafhausen U. Schafhausen
  Hertha Walheim TSV Hertha Walheim 1:3 GKSC Hürth GKSC Hürth
  Spvg Wesseling Spvg Wesseling-Urfeld 2:1 Hilal 1994 Bergheim Hilal Bergheim
  FC Inde Hahn FC Inde Hahn 0:2 SV Eilendorf SV Eilendorf
  Arm. Eilendorf DJK Arminia Eilendorf 4:2 1.FC Düren II 1.FC Düren II
matchday 13 TuS Herrensohr TuS Herrensohr 6:0 SV Rohrbach (Saar) SV Rohrbach
  FV Schwalbach FV Schwalbach 1:3 FC 08 Homburg II FC Homburg II
  VfL Primstal VfL Primstal 2:1 SG Rehlingen-Fremersdorf SG Rehlingen
matchday 11 Eckernförder SV Eckernförder SV 2:0 IF Stjernen Flensborg IF Stjernen
  TSV Lamme TSV Germania Lamme 4:1 SV Lengede SV Lengede
  F. Lebenstedt Fortuna Lebenstedt 1:0 SV Reislingen/Neuhaus Reislingen/N.
  SSV Kästorf SSV Kästorf 1922 4:1 TSV Landolfshausen/Seulingen Landolfsh./Seu.
  SC Hainberg SC Hainberg 5:4 Lehndorfer TSV Lehndorfer TSV
  SC Gitter SC Gitter 4:0 SCW Göttingen SCW Göttingen
  TSC Vahdet TSC Vahdet Braunschweig 2:1 TSV Hillerse TSV Hillerse
  SSV Vorsfelde SSV Vorsfelde 0:2 FT Braunschweig Freie Turner
  OSV Hannover OSV Hannover 0:4 SV Bavenstedt SV Bavenstedt
  Ramlingen-E. SV Ramlingen-Ehlershausen 2:4 TSV Pattensen TSV Pattensen
  Iraklis Hellas SV Iraklis Hellas Hannover 2:0 TuS Sulingen TuS Sulingen
  Heeßeler SV Heeßeler SV 4:5 TSV Burgdorf TSV Burgdorf
  Bad Pyrmont SpVgg Bad Pyrmont 1:0 SV Brigitta-Elwerath Steimbke SV BE Steimbke
matchday 12 FSV Vohwinkel FSV Vohwinkel 1:4 SSVg Heiligenhaus Heiligenhaus
  Meerbusch II TSV Meerbusch II 4:0 Holzheimer SG Holzheimer SG
  Odenkirchen SpVg Odenkirchen 2:0 VSF Amern VSF Amern
  Cronenberger SC Cronenberger SC 2:0 VfR Fischeln VfR Fischeln
  Rather SV Rather SV 4:0 VfB Solingen VfB Solingen
  DSC 99 Düsseldorfer SC 99 0:4 1.FC Mönchengladbach 1.FC M'gladbach
  ASV Süchteln ASV Süchteln 2:2 SC Kapellen-Erft Kapellen-Erft
  TVD Velbert TVD Velbert 4:0 MSV Düsseldorf MSV Düsseldorf
matchday 10 VfB Frohnhausen VfB Frohnhausen 3:1 Blau-Gelb Überruhr BG Überruhr
  SV Sonsbeck SV Sonsbeck 3:1 Duisburger SV 1900 Duisburger SV
  FC Kray FC Kray 0:1 SpVgg Sterkrade-Nord Sterkrade-Nord
  Burgaltendorf SV Burgaltendorf 3:3 GSV Moers GSV Moers
  PSV Wesel PSV Wesel-Lackhausen 1:0 ESC Rellinghausen 06 ESC Rellinghsn.
  SV Hö/Nie SV Hönnepel-Niedermörmter 2:2 TuS Fichte Lintfort Fichte Lintfort
  A. Klosterhardt DJK/Arminia Klosterhardt 0:3 SF Niederwenigern Niederwenigern
  SV Genc Osman SV Genc Osman Duisburg 3:1 VfL Rhede VfL Rhede
  Scherpenberg SV Scherpenberg 1:3 SF Königshardt Königshardt
matchday 9 Vorw. Nordhorn Vorwärts Nordhorn 1:4 SV Bevern SV Bevern
  SV Brake SV Brake 2:3 SC Melle 03 SC Melle 03
  FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09 3:0 Hansa Friesoythe H. Friesoythe
  BV Essen BV Essen 2:2 TSV Wallenhorst TSV Wallenhorst
  Bad Rothenfelde SV Bad Rothenfelde 2:2 Blau-Weiß Papenburg BW Papenburg
matchday 12 Mülheim-Kärlich SG 2000 Mülheim-Kärlich 1:1 FSV Trier-Tarforst FSV Tarforst
  SG Mendig SG Eintracht Mendig-Bell 2:1 SpVgg EGC Wirges SpVgg Wirges
  SV Windhagen SV Eintracht Windhagen 1:1 SV Mehring (Rhld.) SV Mehring
matchday 7 SV Olbernhau SV Olbernhau 4:00 PM SV Germania Mittweida Germ. Mittweida
  Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz 3:1 VfB Empor Glauchau VfB E. Glauchau
  FSV Neusalza-S. FSV Neusalza-Spremberg 3:0 VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz
matchday 8 VfL Meiningen VfL Meiningen 2:1 SV Schott Jena Schott Jena
matchday 10 TSV Wieblingen TSV Wieblingen 2:2 VfB Eppingen VfB Eppingen
  Durlach-Aue SpVgg Durlach-Aue 0:0 Fortuna Heddesheim F. Heddesheim
  FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen 2:1 ATSV Mutschelbach Mutschelbach
  VfB Gartenstadt VfB Gartenstadt 3:2 FC Olympia 1919 Kirrlach FC Kirrlach
  SFC Stern 1900 SFC Stern 1900 0:0 TuS Makkabi Berlin TuS Makkabi
  Frohnauer SC Frohnauer SC 0:1 FSV Spandauer Kickers Spand. Kickers
  Berliner SC Berliner SC 4:2 BSV Al-Dersimspor Al-Dersimspor
  Tasmania Berlin SV Tasmania Berlin 3:0 SD Croatia Berlin Croatia Berlin
  SV Sparta SV Sparta Lichtenberg 4:0 BFC Preussen BFC Preussen
  Berlin Türkspor Berlin Türkspor 04 3:0 FSV Berolina Stralau Beroli. Stralau
  E. Mahlsdorf Eintracht Mahlsdorf 3:1 Türkiyemspor Berlin Türkiyemspor
matchday 8 TSV Essingen TSV Essingen 5:0 FC 07 Albstadt FC 07 Albstadt
matchday 13 Schwanheim Germania Schwanheim 2:3 SV Zeilsheim SV Zeilsheim
  DJK Flörsheim DJK Flörsheim 3:1 FV Biebrich 02 FV Biebrich 02
  FC Waldbrunn FC Waldbrunn 1:2 SF/BG Marburg SF/BG Marburg
  SV Bauerbach SV Bauerbach 2:3 SG Kinzenbach SG Kinzenbach
  SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof 1:1 SSV Sand SSV Sand
  CSC 03 Kassel CSC 03 Kassel 2:2 SG Johannesberg SG Johannesberg
  FSV Dörnberg FSV Dörnberg 0:4 Eintracht Baunatal Eintr. Baunatal
  Eichenzell FC Britannia Eichenzell 1:2 TSG Sandershausen Sandershausen
  SC Willingen SC Willingen 1:4 TuSpo Grebenstein Grebenstein
  SV Kaufungen 07 SV Kaufungen 07 2:2 SG Barockstadt Fulda-Lehnerz II Barockstadt II
  SG Bornheim/GW SG Bornheim/GW 3:3 SG Unter-Abtsteinach Unterabsteinach
  TS Ober-Roden TS Ober-Roden 1:1 Rot-Weiß Darmstadt RW Darmstadt
  Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960 3:0 SV Altwiedermus SV Altwiedermus
  Vatanspor BH TSV Vatanspor Bad Homburg 3:3 Germania Ober-Roden G. Ober-Roden
  FC Sandzak SV FC Sandzak Frankfurt 0:2 SV Rot-Weiss Walldorf RW Walldorf
matchday 8 Sangerhausen VfB 1906 Sangerhausen 0:2 SV Edelweiß Arnstedt Edelw. Arnstedt
matchday 10 TuS Oppenau TuS Oppenau 0:5 1.FC Rielasingen-Arlen Rielasingen
  FV Lörrach-Br. FV Lörrach-Brombach 3:0 SV Endingen SV Endingen
matchday 9 TuS Marienborn TuS Marienborn 3:3 SV Steinwenden SV Steinwenden
  SC Hauenstein SC Hauenstein 2:0 TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam
  RWO Alzey SG RWO Alzey 1:1 SG Rieschweiler SG Rieschweiler
  SpVgg Vreden SpVgg Vreden 0:2 Preußen Münster II Pr. Münster II
  Delbrücker SC Delbrücker SC 2:2 SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
  Vict. Clarholz Victoria Clarholz 2:0 SV Spexard SV Spexard
  VfL Theesen VfL Theesen 0:1 Borussia Emsdetten Bor. Emsdetten
  Rödinghausen II SV Rödinghausen II 3:1 Beckumer SV Beckumer SV
  RW Maaslingen SC Rot-Weiß Maaslingen 0:1 SC Roland Beckum SC Roland
  TuS Hiltrup TuS Hiltrup 2:1 SV Mesum SV Mesum
  Lüner SV Lüner SV 0:1 TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen
  DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel 3:0 SV Horst-Emscher 08 SV Horst 08
  Meinerzhagen RSV Meinerzhagen 3:1 FC Iserlohn 46/49 FC Iserlohn
  Westfalia Wickede Westfalia Wickede 0:0 SpVgg Erkenschwick Erkenschwick
  SC Neheim SC Neheim 1:2 SG Finnentrop/Bamenohl Finnentrop/Bam.
  BSV Schüren BSV Schüren 1:2 DSC Wanne-Eickel Wanne-Eickel
  Lennestadt FC Lennestadt 4:1 Kirchhörder SC Kirchhörder SC
Round of 16 Velbert 02 SSVg Velbert 02 1:2 Rot-Weiss Essen RW Essen
matchday 8 CA Patronato Club Atlético Patronato 1:2 Club Atlético Independiente Independiente
  CA Banfield Club Atlético Banfield 2:0 Club Atlético San Lorenzo de Almagro San Lorenzo
  CA Tucumán Club Atlético Tucumán 0:0 Club Atlético Lanús Lanús
  CA Rosario Club Atlético Rosario Central 0:4 Club Atlético Unión CA Unión
  CA Talleres Club Atlético Talleres 3:0 Club Atlético Belgrano Belgrano
Quarter-Finals River Plate Club Atlético River Plate 3:1 Club Atlético Sarmiento Resistencia Club Sarmiento
matchday 6 Guillermo Brown Club Social y Atlético Guillermo Brown 2:0 Atlético de Rafaela Rafaela
  CA Mitre Club Atlético Mitre 1:0 Defensores de Belgrano Defensores
  Ind. Rivadavia Independiente Rivadavia 2:1 Club Villa Dálmine Villa Dálmine
matchday 12 CD Cruz Azul CD Cruz Azul 2:1 CF Monterrey Monterrey
  León Club León FC 1:2 Club Atlético Morelia Morelia
  Tigres UANL Tigres UANL 2:3 CF América América
  Chivas Deportivo Guadalajara 1:2 UNAM Pumas UNAM Pumas
  Club Tijuana Club Tijuana 1:1 Querétaro FC Querétaro FC
  Toluca Deportivo Toluca 2:1 CF Pachuca CF Pachuca
matchday 32 Toronto FC Toronto FC 1:2 Vancouver Whitecaps FC Vancouver
  Philadelphia Philadelphia Union 5:1 Minnesota United FC Minnesota Utd.
  FC Dallas FC Dallas 2:0 Orlando City SC Orlando City SC
  Kansas Sporting Kansas City 1:1 Los Angeles Galaxy LA Galaxy
  Colorado Colorado Rapids 0:3 Los Angeles FC Los Angeles FC
  Salt Lake Real Salt Lake City 1:4 Portland Timbers Timbers
  Quakes San Jose Earthquakes 1:3 New York Red Bulls Red Bulls
  D.C. United D.C. United 2:1 Chicago Fire FC Chicago Fire
matchday 13 Indep. Medellín Independiente Medellín 2:1 Atlético Nacional Atl. Nacional
  Deportivo Cali Deportivo Cali 0:2 Boyacá Patriotas FC Patriotas
  Rionegro Águila Rionegro Águilas 0:3 Independiente Santa Fe Indep. Santa Fe
matchday 29 Kashima Antlers Kashima Antlers 0:0 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Vegalta Sendai Vegalta Sendai 1:1 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
  Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 5:1 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 1:2 FC Tokyo FC Tokyo
matchday 36 Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 4:1 FC Gifu FC Gifu
  Oita Trinita Oita Trinita 2:1 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 0:3 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  Tochigi SC Tochigi SC 0:0 Yokohama FC Yokohama FC
  Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto 1:3 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Machida Zelvia Machida Zelvia 0:0 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
matchday 26 Fukushima Utd. Fukushima United 0:2 FC Tokyo Reserve FC Tokyo Res.
  Blaublitz Akita Blaublitz Akita 0:1 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
  Nagano Parceiro Nagano Parceiro 1:1 Kagoshima United Kagoshima Utd.
  Fujieda MYFC Fujieda MYFC 2:1 Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
  G. Osaka Res. Gamba Osaka Reserves 2:0 Gainare Tottori Gainare Tottori
  C. Osaka Res. Cerezo Osaka Reserves 2:0 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
  Kataller Toyama Kataller Toyama 3:2 SC Sagamihara SC Sagamihara
matchday 18 Merry Merry (Fukushima) 0:5 Primeiro Fukushima Prim. Fukushima
  Ganju Iwate Ganju Iwate 5:1 Bandits Iwaki Bandits Iwaki
  Fuji Club 2003 Fuji Univ. Club 2003 0:3 Blancdieu Hirosaki Blanc. Hirosaki
  Iwaki Furuk. Iwaki Furukawa FC 0:2 Morioka Zebra Morioka Zebra
matchday 17 Mits. Mizushima Mitsubishi Motors Mizushima 4:1 Harada Steel FC Harada Steel
  Dezzol. Shimane Dezzolla Shimane (-2020) 5:0 NTN Okayama NTN Okayama
  Hatsukaichi Hatsukaichi FC 0:5 Matsue City Matsue City
matchday 11 Zacatepec Club Atlético Zacatepec 0:1 Dorados de Sinaloa Dorados de Sin.
  Cafetaleros Cafetaleros de Chiapas 3:2 Venados FC Yucatán Venados FC
  Oaxaca Alebrijes de Oaxaca 2:0 Tampico Madero Tampico Madero
  Leones Negros CD Leones Negros de la UdeG 3:2 Mineros de Zacatecas Min. Zacatecas
matchday 8 FC Luftëtari FC Luftëtari 0:2 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
  FC Kamza FC Kamza 2:2 Flamurtari FC Flamurtari FC
  KF Tirana KF Tirana 0:1 KF Laçi KF Laçi
  KF Teuta KF Teuta 2:0 KS Kastrioti Krujë KS Kastrioti
matchday 12 FK MDK U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 0:3 FK Zvijezda 09 U17 Zvijezda 09 U17
  GOSK U17 NK GOSK Gabela U17 0:6  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 Zeljeznicar U17
matchday 9 Slavija S. U19 FK Slavija Sarajevo U19 2:1 NK Celik Zenica U19 NK Celik U19
  Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 3:1 FK Sloboda Tuzla U19 Sloboda T U19
matchday 14 Puerto Cabello Academia Puerto Cabello 2:2 Deportivo Lara Deportivo Lara
  Dep. Anzoátegui Deportivo Anzoátegui SC 1:0 Carabobo FC Carabobo FC
  Portuguesa FC Portuguesa FC 1:3 Atlético Venezuela Atl. Venezuela
  Aragua FC Aragua FC 1:2 Deportivo La Guaira Dep. La Guaira
  Estudiantes Estudiantes de Mérida 1:1 Zulia FC Zulia FC
  Trujillanos Trujillanos FC 2:0 Zamora FC Zamora
matchday 19 Atlantas Atlantas Klaipeda 1:5 Zalgiris Vilnius Zalgiris
matchday 22 FC Stumbras FC Stumbras Kaunas 1:2 Suduva Marijampole Suduva
matchday 24 Isloch Isloch Minsk Region 2:1 BATE Borisov BATE Borisov
  Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 3:0 Neman Grodno Neman Grodno
  Dinamo Minsk Dinamo Minsk 2:0 FK Smolevichi Smolevichi
matchday 9 MC Oran MC Oran 0:1 ES Sétif ES Sétif
matchday 10 Harras Hodoud Harras El Hodoud 1:3 Tala'ea El Gaish Gaish
  Wadi Degla Wadi Degla FC 0:1 Smouha SC Smouha
  El Ahly El Ahly Cairo 3:4 Ittihad Alexandria El Ittihad
Quarter-Finals Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem 0:1 Raja Club Athletic Casablanca Raja Casablanca
  Wydad AC Wydad Casablanca 2:1 Olympique Safi OC Safi
matchday 4 ES Sahel Etoile Sportive du Sahel 5:3 US Monastir US Monastir
  CA Bizertin Club Athlétique Bizertin 3:2 CS Hammam-Lif CS Hammam-Lif
  CS Sfaxien Club Sportif Sfaxien 2:0 Esperance Tunis Esperance
matchday 28 Rustavi FC Rustavi 0:3 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
  FC Dila FC Dila Gori 0:0 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
matchday 32 Gyeongnam FC Gyeongnam FC 0:1 Jeju United Jeju United
  Gimcheon Sangmu Gimcheon Sangmu 1:2 Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
  Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai 2:2 Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Hyundai
matchday 10 Tabor Sezana NK Tabor Sezana 3:0 ND Beltinci Beltinci
matchday 30 Pittsburgh Pittsburgh Riverhounds SC 0:0 FC Cincinnati Cincinnati
  Richmond Kicker Richmond Kickers 0:3 Nashville SC Nashville SC
  Indy Eleven Indy Eleven 1:1 Philadelphia Union II Union II
  North Carolina North Carolina FC 1:2 New York Red Bulls II NY Red Bulls II
  TB Rowdies Tampa Bay Rowdies 1:2 Charlotte Independence Charlotte Ind.
  Tulsa FC Tulsa 1:2 Rio Grande Valley FC Toros RGV FC Toros
  San Antonio FC San Antonio FC 3:1 Las Vegas Lights FC Las Vegas
  Orange County Orange County SC 2:1 Tacoma Defiance Tacoma Defiance
  LA Galaxy II Los Angeles Galaxy II 1:2 Sacramento Republic FC Sacramento FC
  Phoenix Rising Phoenix Rising FC 0:0 Reno 1868 FC Reno FC
  ATL UTD 2 Atlanta United 2 2:1 Charleston Battery Charleston
matchday 31 Seongnam FC Seongnam FC 1:2 Seoul E-Land Seoul E-Land
matchday 9 Cardiff Metro Cardiff Metropolitan University FC 1:3 Connah's Quay Nomads FC Connah's Quay
matchday 10 Juniors OÖ FC Juniors OÖ 3:2 FC Blau-Weiss Linz Blau Weiss Linz
matchday 12 Bristol City Bristol City 1:2 Sheffield Wednesday Sheff Wed
matchday 7 Muhlenbach FC Blue Boys Muhlenbach 3:2 FC Atert Bissen FC Atert Bissen
  FC Mamer 32 FC Mamer 32 1:6 Swift Hesperange Hesperange
  Sandweiler US Sandweiler 1:3 FC Jeunesse Canach Jeunesse Canach
  FC Koeppchen FC Koeppchen Wormeldange 2:2 Union Sportive Esch-Alzette US Esch
  Erpeldange FC 72 Erpeldange 0:1 Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
  Junglinster FC Jeunesse Junglinster 0:2 FC Rodange 91 FC Rodange 91
  UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97 4:0 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
matchday 13 Guaraní Club Guaraní 0:1 Club Cerro Porteño Cerro Porteño
  Olimpia Olimpia Asunción 2:2 Club General Díaz de Luque General Diaz
matchday 11 Danubio FC Danubio FC 0:0 Club Atlético Cerro CA Cerro
  CA Fénix CA Fénix 2:1 Club Atlético Boston River Boston River
  Racing Club Racing Club de Montevideo 2:1 Atletico River Plate Montevideo River Plate
matchday 32 FC Flora FC Flora Tallinn 2:2 Kalju FC Kalju FC
  FC Elva FC Elva 1:0 Kalev Tallinn U21 Kalev U21
  JK Welco Tartu JK Welco 2:3 FCI Levadia U21 FCI Levadia U21
  JK Tammeka U21 Jalgpallikool Tammeka U21 2:1 JK Vändra Vaprus Vändra Vaprus
  TJK Legion Tallinn JK Legion 7:0 Paide Linnameeskond U21 Paide U21
  FC Flora U19 FC Flora Tallinn U19 1:2 Lasnamäe FC Ajax Ajax Lasnamäe
  Pärnu JK Pärnu Jalgpalliklubi 2:4 Kohtla-Järve JK Järve JK Järve
matchday 34 Chonburi FC Chonburi FC 1:1 Singha Chiangrai United Chiangrai Utd.
  Muangthong Utd. SCG Muangthong United 0:0 True Bangkok United Bangkok Utd.
  Police Tero FC Police Tero FC 2:1 PT Prachuap FC PT Prachuap FC
  Suphanburi FC Suphanburi FC 1:2 Chainat Hornbill FC Chainat FC
  BG Pathum Utd. BG Pathum United 1:2 Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
  Samut Prakan C. Samut Prakan City 1:4 Port FC Port FC
  Ubon Utd. Ubon United 3:0 Navy FC Navy FC
  Sukhothai FC Sukhothai FC 3:2 Air Force United FC Air Force
  Ratchaburi FC Ratchaburi Mitr Phol FC 0:1 Buriram United Buriram Utd.
matchday 7 Brescia Brescia Calcio 4:1 Calcio Padova Padova
  AS Livorno AS Livorno 1:3 Spezia Calcio Spezia Calcio
  Palermo Palermo FC 1:0 FC Crotone Crotone
matchday 5 Lucchese Lucchese 1905 1:1 AC Cuneo 1905 Cuneo
  Pontedera US Città di Pontedera 2:1 Olbia Calcio 1905 Olbia
  AC Pisa AC Pisa 1909 0:0 US Alessandria Calcio 1912 Alessandria
  Arzachena Arzachena Costa Smeralda 1:0 Albissola 2010 Albissola
  Piacenza Piacenza Calcio 1919 0:3 Novara Calcio 1908 Novara
  Siena ACN Siena 1904 0:0 SS Arezzo Arezzo
  Giana Erminio AS Giana Erminio 2:2 Rimini FC Rimini
  LR Vicenza LR Vicenza 2:1 Vis Pesaro dal 1898 Vis Pesaro
  Ternana Ternana Calcio 1:1 AC Renate Renate
  Feralpisalò Feralpisalò 3:1 Teramo Calcio 1913 Teramo
  Triestina US Triestina 2:0 Virtusvecomp Verona Virtus Verona
  AS Gubbio AS Gubbio 1910 0:0 Alma Juventus Fano 1906 AJ Fano
  Imolese Imolese Calcio 1919 1:1 Pordenone Calcio Pordenone
  Südtirol FC Südtirol 0:0 UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
  Fermana Fermana FC 0:2 Ravenna FC Ravenna
matchday 25 Audax Italiano Audax Italiano 4:0 Unión La Calera La Calera
  Curicó Unido CDP Curicó Unido 3:1 CD Everton CD Everton
  San Luis CD San Luis de Quillota 1:1 Club de Deportes Antofagasta Antofagasta
matchday 6 Gaziantepspor Gaziantepspor 1:0 Bayrampasa Spor Bayrampasa
  Gümüshanespor Gümüshanespor 1:1 Usak Spor Usak Spor
  Amed SK Amed SK 6:2 Manisaspor Manisaspor
  Ankara Demir Ankara Demirspor 0:1 Ankara Keciörengücü A. Keciörengücü
  Inegölspor Inegölspor 2:3 Samsunspor Samsunspor
  Eyüpspor Eyüpspor 0:0 Sariyer Sariyer
  Sancaktepe FK Sancaktepe FK 4:0 Hacettepe Spor Hacettepe
  Sakaryaspor Sakaryaspor 1:0 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
  Sivas Belediye Sivas Belediye Spor 1:0 Darica Genclerbirligi Darica GB
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 3:1 Fatih Karagümrük Karagümrük
  Tuzlaspor Tuzlaspor 3:0 Tarsus Idman Yurdu Tarsus IY
  Mamak FK Mamak FK 3:2 Sanliurfaspor Sanliurfaspor
  Kirklarelispor Kirklarelispor 0:0 1922 Konyaspor 1922 Konya
  Fethiyespor Fethiyespor 0:1 Menemen Spor Menemen Spor
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor 2:1 Tokatspor Tokatspor
matchday 8 Reus Deportiu CF Reus Deportiu (liq.) 1:2 Granada CF Granada CF
  Real Oviedo Real Oviedo 1:0 Albacete Balompié Albacete
  Dep. La Coruña Deportivo de La Coruña 1:1 Málaga CF Málaga CF
  Elche CF Elche CF 2:1 CD Lugo CD Lugo
  Cádiz CF Cádiz CF 1:1 Gimnàstic de Tarragona Gimnàstic
matchday 10 U Cluj FC Universitatea Cluj 1:1 ASC Daco-Getica Bukarest Daco-Getica
matchday 13 Irtysh Omsk Irtysh Omsk 3:0 FK Chita Chita
matchday 12 Kolomna FK Kolomna 1:0 FK Olimp-Dolgoprudnyi Dolgoprudnyi
matchday 7 Boavista Boavista FC 1:0 Desportivo Aves Desportivo Aves
  Benfica SL Benfica 1:0 FC Porto FC Porto
  Portimonense Portimonense Futebol SAD 4:2 Sporting CP Sporting CP
matchday 6 Coimbra Académica Coimbra 2:7 GD Estoril Praia Estoril Praia
  FC Porto B FC Porto B 0:1 FC Arouca Arouca
  Varzim Varzim SC 1:2 Vitória Guimarães SC B Guimarães B
  Leixões Leixões SC 1:1 UD Oliveirense Oliveirense
  Braga B SC Braga B 2:0 Académico Viseu FC Académico Viseu
matchday 9 Vitória FC U23 Vitória de Setúbal FC U23 2:2 Belenenses SAD U23 Belenenses U23
matchday 8
Elazigspor Elazigspor 0:5 Gaziantep FK Gaziantep FK
  Boluspor Boluspor 1:1 Giresunspor Giresunspor
  Ankaraspor Ankaraspor 1:0 Adana Demirspor Adana Demirspor
  Adanaspor Adanaspor 2:1 Balikesirspor Balikesirspor
matchday 12 Ingulets Ingulets Petrove 1:2 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  Prykarpattya PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk 1:1 PFK Sumy PFK Sumy
matchday 10 FC Chiasso FC Chiasso 1:1 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
  FC Aarau FC Aarau 2:3 FC Winterthur FC Winterthur
 
Servette FC Servette FC 2:0 FC Wil 1900 FC Wil 1900
matchday 9 M. Boleslav U19 FK Mlada Boleslav U19 2:6 FC Viktoria Plzen U19 Vikt. Plzen U19
  Karlovy Vary FC Slavia Karlovy Vary 0:1 on pens SK Zapy SK Zapy
  SK Benesov SK Benesov 3:1 TJ Jiskra Domazlice Domazlice
  Viktorie Jirny SK Viktorie Jirny 1:0 on pens TJ Sokol Zivanice Zivanice
  Stechovice FK Stechovice 3:2 FC Pisek FC Pisek
  Sokol Brozany SK Sokol Brozany 0:1 FK Slavoj Vysehrad Vysehrad
matchday 10 SK Unicov SK Unicov 5:0 FC MSA Dolni Benesov Dolni Benesov
  Velke Mezirici FC Velke Mezirici 2:4 MFK Vyskov MFK Vyskov
  Val. Mezirici TJ Valasske Mezirici 0:4 SK Spartak Hulin Hulin
  Frydek-Mistek MFK Frydek-Mistek 1:0 FK Hodonin Hodonin
  SFK Vrchovina SFK Vrchovina 3:5 FC Viktoria Otrokovice Otrokovice
matchday 11 Hradec Králové FC Hradec Králové 1:0 FK Fotbal Trinec Fotbal Trinec
  FK Varnsdorf FK Varnsdorf 3:1 FK Viktoria Zizkov Viktoria Zizkov
  FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko 1:1 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov
matchday 12 Fremad Amager BK Fremad Amager 2:2 Hvidovre IF Hvidovre IF
  FC Roskilde FC Roskilde 2:2 Nyköbing FC Nyköbing FC
  Thisted FC Thisted FC 0:3 FC Fredericia FC Fredericia
  Naestved BK Naestved Boldklub 1:1 FC Helsingör FC Helsingör
  Silkeborg IF Silkeborg IF 1:2 Lyngby BK Lyngby BK
matchday 25 Rosenborg Rosenborg BK 1:1 Sandefjord Fotball Sandefjord
  Kristiansund Kristiansund BK 5:1 Tromsø IL Tromsø IL
  Start IK Start 1:0 Sarpsborg 08 FF Sarpsborg 08
  Bodø/Glimt FK Bodø/Glimt 0:1 Molde FK Molde
  Odds BK Odds BK 2:0 Ranheim IL Ranheim IL
  Brann SK Brann 1:1 Lillestrøm SK Lillestrøm SK
matchday 26 Strømmen IF Strømmen IF 2:0 Florö SK Florö SK
  Nest-Sotra IL Nest-Sotra IL 1:0 Notodden FK Notodden
  HamKam Hamarkameratene 1:3 Aalesunds FK Aalesund
  FK Jerv FK Jerv 0:0 Levanger FK Levanger FK
  Ullensaker/Kisa Ullensaker/Kisa IL 2:2 Mjøndalen IF Mjøndalen
  Sandnes Ulf Sandnes Ulf 1:0 Sogndal IL Sogndal IL
  Kongsvinger Kongsvinger IL 7:2 Asane Fotball Asane Fotball
  Viking FK Viking Stavanger 2:4 Tromsdalen UIL Tromsdalen
matchday 27 DL Transcen. Dalian Transcendence 0:1 Liaoning FC (-2019) Liaoning FC
  XJ T. Leopard Xinjiang Tianshan Leopard 4:2 Shaoxing Keqiao Yuejia SX KQ Yuejia
  CZ Mighty Lions Cangzhou Mighty Lions 0:0 Zhejiang FC ZJ FC
matchday 25 SH Port Shanghai Port 5:0 Guizhou FC GuiZ FC
  GZ City Guangzhou City 0:3 Beijing Guoan BJ Guoan
matchday 23 Baerum SK Baerum SK 3:0 Alta IF Alta IF
  Stabaek IF II Stabaek IF II 3:3 Moss FK Moss FK
  Elverum Elverum Fotball 1:3 FK Mjölner Mjølner
  Raufoss Raufoss IL 6:1 Hönefoss BK Hönefoss
  Egersund Egersunds IK 2:2 Nardo FK Nardo FK
  Vålerenga II Vålerenga Fotball II 2:3 Stjördals Blink IL Stjördals B.
  Bryne FK Bryne FK 3:0 Arendal Fotball Arendal Fotball
  IL Hödd IL Hödd 2:1 Skeid Oslo Skeid