For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 27, 2020

Matchday 2
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 4:30 PM Bayern Munich Bayern Munich
 
SC Freiburg SC Freiburg 7:00 PM VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 2:30 PM VfL Bochum VfL Bochum
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 2:30 PM SV Sandhausen SV Sandhausen
 
FC St. Pauli FC St. Pauli 2:30 PM 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 2:00 PM SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
 
Türkgücü Münch. Türkgücü München 3:00 PM 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
Matchday 12 Internacional Sport Club Internacional 1:00 AM São Paulo Futebol Clube São Paulo
  Athletico-PR Club Athletico Paranaense 1:00 AM Esporte Clube Bahia EC Bahia
  Atlético-MG Clube Atlético Mineiro 3:00 AM Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
  Vasco da Gama Club de Regatas Vasco da Gama 5:00 PM Red Bull Bragantino RB Bragantino
  Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras 10:00 PM Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
Matchday 3 Sheff Utd Sheffield United 2:00 PM Leeds United Leeds
 
Spurs Tottenham Hotspur 4:00 PM Newcastle United Newcastle
 
Man City Manchester City 6:30 PM Leicester City Leicester
  West Ham West Ham United 9:00 PM Wolverhampton Wanderers Wolves
  CA Osasuna CA Osasuna 1:00 PM Levante UD Levante
  SD Eibar SD Eibar 3:00 PM Athletic Bilbao Athletic
 
Atlético Madrid Atlético Madrid 5:00 PM Granada CF Granada CF
  Cádiz CF Cádiz CF 7:30 PM Sevilla FC Sevilla FC
  Real Valladolid Real Valladolid CF 7:30 PM Celta de Vigo Celta de Vigo
 
FC Barcelona FC Barcelona 10:00 PM Villarreal CF Villarreal
Matchday 2 Spezia Calcio Spezia Calcio 1:30 PM US Sassuolo Sassuolo
  Hellas Verona Hellas Verona 4:00 PM Udinese Calcio Udinese Calcio
 
SSC Napoli SSC Napoli 4:00 PM Genoa CFC Genoa
  Crotone FC Crotone 7:00 PM AC Milan AC Milan
 
AS Roma AS Roma 9:45 PM Juventus FC Juventus
Matchday 5 G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 2:00 PM OGC Nice OGC Nice
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 4:00 PM RC Lens Lens
  Monaco AS Monaco 4:00 PM RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  SCO Angers SCO Angers 4:00 PM Stade Brest 29 Stade Brest 29
  Dijon Dijon FCO 4:00 PM Montpellier HSC Montpellier
  FC Lorient FC Lorient 6:00 PM Olympique Lyon Olympique Lyon
  Stade Reims Stade Reims 10:00 PM Paris Saint-Germain Paris SG
Matchday 3
Austria Vienna Austria Vienna 3:30 PM FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
 
TSV Hartberg TSV Hartberg 3:30 PM SK Sturm Graz Sturm Graz
 
LASK LASK 6:00 PM Wolfsberger AC Wolfsberger AC
Matchday 9 Arsenal Tula Arsenal Tula 2:00 PM FK Rostov Rostov
  Akhmat Grozny Akhmat Grozny 4:30 PM Ural Yekaterinburg Ural
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 7:00 PM Rubin Kazan Rubin Kazan
  CSKA Moscow CSKA Moscow 7:00 PM Lokomotiv Moscow Loko Moscow
Matchday 2 FShM Moskau FShM Moskau 1:30 PM Akademia Rubin Kazan Akademia Rubin
  SShOR Zenit SShOR Zenit St. Petersburg 2:00 PM Akademia Lokomotiv Moskau Akademia Loko
Matchday 4 Watergraafsmeer JOS Watergraafsmeer 3:00 PM GVV Unitas Unitas
  Dongen VV Dongen 3:00 PM USV Hercules USV Hercules
  Hollandia HVV Hollandia 3:00 PM ADO '20 Heemskerk ADO '20
  RKVV DEM RKVV DEM 3:00 PM VV UNA Veldhoven VV UNA
  VV Gemert VV Gemert 3:00 PM RKVV Westlandia Westlandia
  Hoogland VV Hoogland 3:00 PM HSC '21 Haaksbergen HSC '21
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 3:30 PM EVV Echt EVV Echt
  SV Oss '20 SV Oss '20 3:30 PM OFC Oostzaan OFC Oostzaan
  Groene Ster RKSV Groene Ster 3:30 PM HV & CV Quick Quick DH
Matchday 5 CFR Cluj CFR Cluj 7:00 PM AFC Chindia Targoviste Chindia
  CSM Poli Iași CSM Politehnica Iași 9:45 PM FCSB FCSB
Matchday 2
FC Luzern FC Luzern 5:00 PM FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
 
Servette FC Servette FC 5:00 PM FC Basel 1893 FC Basel
 
FC Vaduz FC Vaduz 5:00 PM FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
Matchday 3
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 1:15 PM ADO Den Haag ADO Den Haag
  FC Utrecht FC Utrecht 3:30 PM RKC Waalwijk RKC Waalwijk
  Heracles Almelo Heracles Almelo 5:45 PM PSV Eindhoven PSV Eindhoven
  FC Emmen FC Emmen 5:45 PM Willem II Tilburg Willem II
  C. Rizespor Caykur Rizespor 1:30 PM Alanyaspor Alanyaspor
  Konyaspor Konyaspor 4:00 PM Besiktas JK Besiktas
 
Sivasspor Sivasspor 4:00 PM MKE Ankaragücü Ankaragücü
 
Galatasaray Galatasaray SK 7:00 PM Fenerbahce SK Fenerbahce
Matchday 4 HBS HBS Craeyenhout 3:00 PM VV Emmen VV Emmen
  TAC '90 TAC '90 3:00 PM RKZVC Zieuwent RKZVC
  VV Hoogeveen VV Hoogeveen 3:00 PM LONGA '30 LONGA '30
  Alphense Boys Alphense Boys 3:00 PM Sportclub Silvolde SP Silvolde
  RKAVV RKAVV Leidschendam moved MVV Alcides Alcides
  SDO Bussum SDO Bussum 3:00 PM VV De Zouaven VV De Zouaven
Matchday 9 Motherwell FC Motherwell FC 2:00 PM Rangers FC Rangers
  Celtic Celtic FC 5:00 PM Hibernian FC Hibernian FC
  Ross County Ross County FC 5:00 PM Aberdeen FC Aberdeen FC
Matchday 11 Brasil-RS Grêmio Esportivo Brasil (RS) 12:30 AM Paraná Clube Paraná
  Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) moved Clube Náutico Capibaribe Náutico
Matchday 4 Baronie VV Baronie 3:00 PM AWC Wijchen AWC
  OJC Rosmalen OJC Rosmalen 3:00 PM TOGB Berkel TOGB
  SV Orion SV Orion Nijmegen 3:00 PM RKSV Nuenen RKSV Nuenen
  SV Meerssen SV Meerssen 3:30 PM EHC Hoensbroek EHC Hoensbroek
  RKSV Halsteren RKSV Halsteren 3:30 PM VOC Rotterdam VOC
  VV Moerse Boys VV Moerse Boys 3:30 PM IFC Ambacht IFC Ambacht
  RKSV Minor RKSV Minor 3:30 PM UDI'19/CSU UDI '19
  PFK Lviv PFK Lviv 2:00 PM Zorya Lugansk Zorya Lugansk
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 5:00 PM Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 7:30 PM Ingulets Petrove Ingulets
  Desna Desna Chernigiv 7:30 PM Rukh Lviv Rukh Lviv
Matchday 3 Aris Saloniki Aris Thessaloniki 4:00 PM PAS Giannina PAS Giannina
  OFI Crete OFI Crete 6:00 PM Atromitos Athen Atromitos Athen
  AEK Athens AEK Athens 8:30 PM PAS Lamia 1964 PAS Lamia
  AEK Athens U19 AEK Athens U19 2:00 PM PAS Lamia 1964 U19 PAS Lamia U19
Matchday 2 RRC Hamoir RRC Hamoir 4:00 PM RES Couvin-Mariembourg-Fraire Couvin-Mariemb.
  FC Ganshoren FC Ganshoren 4:00 PM RRC Stockay-Warfusée Stockay
  RUS Givry RUS Givry 4:00 PM RCS Verlaine RCS Verlaine
Matchday 7 Standard Liège Standard Liège 2:30 PM SV Zulte Waregem Zulte Waregem
  RSC Anderlecht RSC Anderlecht 5:00 PM KAS Eupen KAS Eupen
  Club Brugge Club Brugge KV 7:15 PM Cercle Brugge Cercle Brugge
  Mouscron Royal Excel Mouscron 9:45 PM RSC Charleroi RSC Charleroi
Matchday 5 Lommel SK Lommel SK 5:00 PM KMSK Deinze KMSK Deinze
  KSK Lierse Kem. KSK Lierse Kempenzonen 9:00 PM RFC Seraing RFC Seraing
Matchday 1 Olym. Charleroi Olympic Club Charleroi Farciennes 4:00 PM FC Knokke FC Knokke
  Francs Borains Royal Francs Borains 4:00 PM KVK Tienen KVK Tienen
  Rupel Boom FC Rupel Boom 4:00 PM RFC Lüttich RFC Lüttich
Matchday 2 Zelzate KVV Zelzate 4:00 PM KSC Lokeren-Temse Lokeren-Temse
  Merelbeke KFC Merelbeke 4:00 PM Olsa Brakel Olsa Brakel
  Sparta Petegem KFC Sparta Petegem 4:00 PM SKV Zwevezele Zwevezele
Matchday 5 Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 4:30 PM FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  FK Pardubice FK Pardubice 4:30 PM FC Slovan Liberec Slovan Liberec
  FK Jablonec FK Jablonec 4:30 PM Slezsky FC Opava SFC Opava
  1.FK Pribram 1.FK Pribram 7:00 PM AC Sparta Praha Sparta Praha
Matchday 3 Aarhus GF Aarhus GF 3:00 PM Odense Boldklub Odense BK
  SönderjyskE SönderjyskE 3:00 PM Aalborg BK Aalborg BK
  Bröndby IF Bröndby IF 5:00 PM AC Horsens AC Horsens
  Vejle BK Vejle Boldklub 7:00 PM FC Copenhagen FC Copenhagen
Matchday 9 Proleter FK Proleter Novi Sad 5:00 PM FK Novi Pazar Novi Pazar
  Napredak FK Napredak Krusevac 5:00 PM FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
Matchday 6 Hajduk Split HNK Hajduk Split 8:05 PM NK Varazdin NK Varazdin
Matchday 17 IFK Mariehamn IFK Mariehamn 6:30 PM Kuopion Palloseura KuPS
  Ilves Ilves Tampere 6:30 PM Turun Palloseura TPS
  FC Honka FC Honka 6:30 PM FC Haka FC Haka
Matchday 13 Klubi 04 HJK Klubi 04 Helsinki 5:00 PM Hämeenlinnan Jalkapalloseura HJS
  RoPS II Rovaniemen Palloseura II 3:00 PM Vaasa IFK Vaasa IFK
  OLS Oulun Luistinseura 3:00 PM Gamlakarleby Bollklubb GBK
  Jakobstads BK Jakobstads Bollklubb 5:00 PM JS Hercules JS Hercules
Matchday 10 Atlantis FC U19 Atlantis FC U19 3:00 PM Turun Palloseura U19 TPS U19
  SJK U19 SJK Seinäjoki U19 3:00 PM FC Inter Turku U19 FC Inter U19
Matchday 5 Lech Poznan Lech Poznan moved Pogon Szczecin Pogon Szczecin
  Legia Warszawa Legia Warszawa moved Slask Wroclaw Slask Wroclaw
Matchday 7 Cherno More Cherno More Varna 6:45 PM FK Arda Kardzhali Arda Kardzhali
  Lok. Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 9:00 PM CSKA Sofia CSKA Sofia
Matchday 5 NK Celje NK Celje 4:45 PM NK Bravo NK Bravo
  FC Koper FC Koper 7:00 PM NS Mura NS Mura
  NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 9:15 PM NK Domzale NK Domzale
Group A Botafogo Botafogo Futebol Clube (PB) 1:00 AM Paysandu Sport Club Paysandu
  Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 1:00 AM Treze Futebol Clube (PB) Treze FC
Matchday 6 Hamm Benfica FC RM Hamm Benfica 5:00 PM Swift Hesperange Hesperange
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 5:00 PM US Hostert US Hostert
  F91 Dudelange F91 Dudelange 5:00 PM FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  Differdange 03 FC Differdange 03 5:00 PM FC Rodange 91 FC Rodange 91
  FC UNA Strassen FC UNA Strassen 5:00 PM US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
  FC Wiltz 71 FC Wiltz 71 5:00 PM FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 5:00 PM FC Etzella Ettelbruck E. Ettelbrück
Matchday 5 Kisvárda Kisvárda FC moved MOL Fehérvár FC Fehérvár
  Honvéd Budapest Honvéd FC 7:00 PM Újpest FC Újpest FC
Matchday 8 Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 7:00 PM AS Trencin AS Trencin
Matchday 4 SC Weyhe SC Weyhe 1:00 PM DJK Germania Blumenthal DJK Blumenthal
  SV Lemwerder SV Lemwerder 2:00 PM 1.FC Burg 1.FC Burg
  SC Vahr-Blockd. SC Vahr-Blockdiek 3:00 PM TSV Osterholz-Tenever OT Bremen
  FC Huchting FC Huchting 3:30 PM TSV Melchiorshausen Melchiorshausen
  SV Grohn SV Grohn 4:00 PM TS Woltmershausen Woltmershausen
  VfL Westercelle VfL Westercelle 4:00 PM MTV Treubund Lüneburg MTV TB Lbg.
  Drocht./A. II SV Drochtersen/Assel II 4:00 PM TSV Ottersberg Ottersberg
  FC Verden 04 FC Verden 04 4:00 PM SV Ahlerstedt/Ottendorf Ahlerstedt/Ott.
  VSV Hedendorf VSV Hedendorf/Neukloster 4:00 PM TSV Elstorf TSV Elstorf
  Cranz-Estebrüg. ASC Cranz-Estebrügge 4:00 PM TuS Harsefeld TuS Harsefeld
  BW Bornreihe SV Blau-Weiß Bornreihe 4:00 PM VfL Güldenstern Stade VfL Güldens.
  OSV Hannover OSV Hannover 4:00 PM STK Eilvese STK Eilvese
  TSV Burgdorf TSV Burgdorf 4:00 PM TSV Wetschen TSV Wetschen
  TSV Pattensen TSV Pattensen 4:00 PM FC Eldagsen FC Eldagsen
  Barsinghausen TSV Barsinghausen 4:00 PM VfL Bückeburg VfL Bückeburg
  TSV Stelingen TSV Stelingen 4:15 PM TSV Krähenwinkel/Kaltenweide Krähenwinkel
  Bad Pyrmont SpVgg Bad Pyrmont 5:00 PM 1.FC Wunstorf 1.FC Wunstorf
  Rather SV Rather SV 4:00 PM DJK/VfL Giesenkirchen Giesenkirchen
  Kleinenbroich SC Teutonia Kleinenbroich 4:00 PM Schwarz-Weiß 06 Düsseldorf Schwarz-Weiß 06
  SG Unterrath SG Unterrath 4:00 PM SC Kapellen-Erft Kapellen-Erft
  1.FC Viersen 1.FC Viersen 4:30 PM ASV Süchteln ASV Süchteln
  MSV Düsseldorf MSV Düsseldorf 4:30 PM VfB Solingen VfB Solingen
  Holzheimer SG Holzheimer SG 4:30 PM SC Reusrath SC Reusrath
  FSV Vohwinkel FSV Vohwinkel 4:30 PM 1.FC Wülfrath 1.FC Wülfrath
  BW Dingden SV Blau-Weiß Dingden 4:00 PM RSV Praest RSV Praest
  VSF Amern VSF Amern 4:00 PM VfL Tönisberg VfL Tönisberg
  SGE Bedburg-Hau SGE Bedburg-Hau 4:00 PM PSV Wesel-Lackhausen PSV Wesel
  SV Sonsbeck SV Sonsbeck 4:00 PM VfR Fischeln VfR Fischeln
  Meerbusch II TSV Meerbusch II 4:00 PM VfL Rhede VfL Rhede
  Fichte Lintfort TuS Fichte Lintfort 4:15 PM SV Hönnepel-Niedermörmter SV Hö/Nie
  TSV Wachtendonk TSV Wachtendonk-Wankum 5:00 PM SV Scherpenberg Scherpenberg
  ESC Rellinghsn. ESC Rellinghausen 06 4:00 PM VfB Speldorf VfB Speldorf
  Burgaltendorf SV Burgaltendorf 4:00 PM Blau-Gelb Überruhr BG Überruhr
  FC Remscheid FC Remscheid 4:00 PM DJK Blau-Weiß Mintard BW Mintard
  SV Genc Osman SV Genc Osman Duisburg 4:15 PM DJK/Arminia Klosterhardt A. Klosterhardt
  Mülheimer FC Mülheimer FC 97 4:30 PM VfB Frohnhausen VfB Frohnhausen
  SpVgg Steele SpVgg Steele 03/09 4:30 PM SV Wermelskirchen SV Wermelskirchen
  SV Union Lohne SV Union Lohne 3:30 PM FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09
  VfR Voxtrup VfR Voxtrup 4:00 PM SV Bad Rothenfelde Bad Rothenfelde
  GW Mühlen Grün-Weiß Mühlen 4:00 PM SV Holthausen/Biene Holthausen/B.
  VfL Oythe VfL Oythe 4:00 PM TV Dinklage TV Dinklage
  Falke Steinfeld SV Falke Steinfeld 4:00 PM SC Melle 03 SC Melle 03
Matchday 5 Germania Leer Germania Leer 4:00 PM Blau-Weiß Papenburg BW Papenburg
  SG Mendig SG Eintracht Mendig-Bell 3:30 PM FSV Trier-Tarforst FSV Tarforst
  SG Alfbachtal SG Alfbachtal 4:00 PM SV Mehring (Rhld.) SV Mehring
  SG 99 Andernach SG 99 Andernach 4:00 PM SG Schneifel/Stadtkyll SG Schneifel
  FV Morbach FV Morbach 4:00 PM FC Germania Metternich FC Metternich
Matchday 3 FSV Neusalza-S. FSV Neusalza-Spremberg 4:00 PM FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
  FV Dresden 06 FV Dresden 06 Laubegast 4:00 PM VfB Empor Glauchau VfB E. Glauchau
Matchday 5 Thüringen Weida FC Thüringen Weida 4:00 PM FC Erfurt-Nord FC Erfurt-Nord
  Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 4:00 PM SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt
  Schott Jena SV Schott Jena 4:00 PM BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera
  SV Ehrenhain SV Ehrenhain 4:00 PM SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg 4:00 PM SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen Frankenhausen
  FSV 06 Ohratal FSV 06 Ohratal 4:00 PM SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar 4:00 PM Eintracht Sondershausen Sondershausen
  G. Westvororte TSV Gera Westvororte 4:00 PM FC Wacker Teistungen Teistungen
  Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 4:00 PM FSV Schleiz FSV Schleiz
Matchday 7 Stern Marienf. Stern Marienfelde 12:30 PM SC Charlottenburg SCC Berlin
  TuS Makkabi TuS Makkabi Berlin 1:00 PM SV Empor Berlin SV Empor Berlin
  Frohnauer SC Frohnauer SC 1:45 PM Berliner SC Berliner SC
  1.FC Novi Pazar 1.FC Novi Pazar 95 3:30 PM FSV Spandauer Kickers Spand. Kickers
  SV Sparta SV Sparta Lichtenberg 3:30 PM Hilalspor Berlin Hilalspor
  Al-Dersimspor BSV Al-Dersimspor 4:00 PM Türkiyemspor Berlin Türkiyemspor
  Croatia Berlin SD Croatia Berlin 4:30 PM Eintracht Mahlsdorf E. Mahlsdorf
Matchday 8 FC Holzhausen FC Holzhausen 4:00 PM TSV Crailsheim TSV Crailsheim
  Heimerdingen TSV Heimerdingen 4:00 PM Calcio Leinfelden-Echterdingen L-Echterdingen
Matchday 6 Eichenzell FC Britannia Eichenzell 4:00 PM SG Ehrenberg SG Ehrenberg
  FC Körle FC Körle 4:00 PM CSC 03 Kassel CSC 03 Kassel
  SC Willingen SC Willingen 4:00 PM FSV Dörnberg FSV Dörnberg
  Barockstadt II SG Barockstadt Fulda-Lehnerz II 4:00 PM Türkgücü Kassel Türkgücü KS
  Sandershausen TSG Sandershausen 4:00 PM SV Adler Weidenhausen Adler Weidenh.
  SSV Sand SSV Sand 4:00 PM SG Bad Soden SG Bad Soden
  SG Hombressen SG Hombressen/​Udenhausen 4:30 PM FSG Eintracht Gudensberg Gudensberg
Matchday 8 FSV Barleben FSV Barleben 1911 3:00 PM SV Kelbra SV Kelbra
  GW Piesteritz FC Grün-Weiß Piesteritz 3:00 PM SV Eintracht Elster Eintr. Elster
Matchday 6 FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II 3:00 PM SV Weil SV Weil
  SV Bühlertal SV Bühlertal 5:45 PM Kehler FV 07 Kehler FV
Matchday 4 SG Meisenheim SG Meisenheim/Desloch/Jeckenbach 4:00 PM SV Steinwenden SV Steinwenden
  TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam 4:00 PM TSV Gau-Odernheim Gau-Odernheim
  TuS Rüssingen TuS Rüssingen 4:00 PM FC Basara Mainz Basara Mainz
  FK Pirmasens II FK Pirmasens II 4:00 PM TuS 1904 Hohenecken TuS Hohenecken
  ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim 4:30 PM TuS Marienborn TuS Marienborn
  Bienwald Kandel FC Bienwald Kandel 7:00 PM SV Rülzheim SV Rülzheim
  1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck 3:30 PM TuS Tengern TuS Tengern
  TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen 4:00 PM VfL Theesen VfL Theesen
  GW Nottuln Grün-Weiß Nottuln 4:00 PM SC Herford SC Herford
  Lüner SV Lüner SV 4:00 PM TuS Hiltrup TuS Hiltrup
  Pr. Espelkamp Preußen Espelkamp 4:00 PM SC Peckeloh SC Peckeloh
  Erkenschwick SpVgg Erkenschwick 4:00 PM SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
  VfB Fichte VfB Fichte Bielefeld 4:00 PM Westfalia Kinderhaus W. Kinderhaus
  Delbrücker SC Delbrücker SC 4:00 PM SV Rödinghausen II Rödinghausen II
  C. Wiemelhausen Concordia Wiemelhausen 4:00 PM BSV Schüren BSV Schüren
  FC Iserlohn FC Iserlohn 46/49 4:00 PM SV Wacker Obercastrop Wacker Castrop
  DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel 4:00 PM TuS Bövinghausen TuS Bövinghausen
  YEG Hassel YEG Hassel 4:00 PM Borussia Dröschede Bor. Dröschede
  FSV Gerlingen FSV Gerlingen 4:30 PM SC Neheim SC Neheim
  SV Hohenlimburg SV Hohenlimburg 10 4:30 PM SV RW Deuten RW Deuten
  Brünninghausen FC Brünninghausen 5:00 PM DSC Wanne-Eickel Wanne-Eickel
  Westfalia Wickede Westfalia Wickede 5:00 PM SV Sodingen SV Sodingen
  Lennestadt FC Lennestadt 5:00 PM SpVg Hagen 11 SpVg Hagen 11
Matchday 12 Chivas Deportivo Guadalajara 1:00 AM Mazatlán FC Mazatlán FC
  UNAM Pumas UNAM Pumas 3:00 AM Club Necaxa Necaxa
  Monterrey CF Monterrey 5:06 AM Tigres UANL Tigres UANL
Matchday 9 NYCFC New York City FC 2:00 AM FC Cincinnati Cincinnati
  Los Angeles FC Los Angeles FC 10:30 PM San Jose Earthquakes Quakes
Matchday 19 Vegalta Sendai Vegalta Sendai 7:00 AM Cerezo Osaka Cerezo Osaka
  Sagan Tosu Sagan Tosu 10:00 AM FC Tokyo FC Tokyo
  Kashima Antlers Kashima Antlers 11:00 AM Oita Trinita Oita Trinita
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 12:00 PM Gamba Osaka Gamba Osaka
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 1:00 PM Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 1:00 PM Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
Matchday 22 Monte. Yamagata Montedio Yamagata 8:00 AM Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 8:00 AM Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Mito HollyHock Mito HollyHock 10:00 AM Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 10:00 AM Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  Tochigi SC Tochigi SC 12:00 PM Machida Zelvia Machida Zelvia
  FC Ryukyu FC Ryukyu 12:30 PM JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 1:00 PM Fagiano Okayama Fagiano Okayama
Matchday 18 Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 7:00 AM Cerezo Osaka U23 C. Osaka U23
  SC Sagamihara SC Sagamihara 7:00 AM Kataller Toyama Kataller Toyama
  Kamatam. Sanuki Kamatamare Sanuki 7:00 AM Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 8:00 AM Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
  FC Gifu FC Gifu 8:00 AM azul claro Numazu a. cl. Numazu
  Fujieda MYFC Fujieda MYFC 9:00 AM Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
  FC Imabari FC Imabari 9:00 AM Gainare Tottori Gainare Tottori
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 12:00 PM Nagano Parceiro Nagano Parceiro
Matchday 7 Kochi Utd. Kochi United 6:00 AM Suzuka Point Getters Suzuka PG
  Veertien Mie Veertien Mie 7:00 AM Verspah Oita Verspah Oita
  Maru. Okazaki Maruyasu Okazaki 7:00 AM MIO Biwako Shiga MIO Biwako
  ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori 7:00 AM Sony Sendai Sony Sendai
  Matsue City Matsue City 7:00 AM Honda Lock Honda Lock
  Iwaki FC Iwaki FC 7:00 AM FC Osaka FC Osaka
Matchday 6 Nippon Express Nippon Express FC 4:00 AM Nippon Steel Muroran Ni.St. Muroran
  Shintoku FC Shintoku FC 4:00 AM Sapporo Univ. Goal Plunderers Sapporo Uni. GP
  Sapporo FC Sapporo FC 7:00 AM Hokushukai Iwamizawa Hoku. Iwamizawa
  H. Tokachi SE Hokkaido Tokachi Sky Earth 7:00 AM Norbritz Hokkaido Norbr. Hokkaido
Matchday 8 Morioka Zebra Morioka Zebra 4:30 AM Omiya Soccer Club (Morioka) Omiya SC
  Fuji Club 2003 Fuji Club 2003 7:00 AM Sendai University FC Sendai Univ. FC
  Blanc. Hirosaki Blancdieu Hirosaki 7:00 AM Ganju Iwate Ganju Iwate
  Cob. Onagawa Cobaltore Onagawa 7:00 AM Nippon Steel Kamaishi Ni.St. Kamaishi
  Saruta FC Saruta Industries FC 7:00 AM Primeiro Fukushima Prim. Fukushima
  RKD Ryugasaki Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki 8:00 AM Tsukuba FC Tsukuba FC
  Tochigi City Tochigi City 10:00 AM Criacao Shinjuku Criac. Shinjuku
  RKU FC Ryutsu Keizai University FC 11:00 AM Tokyo 23 Tokyo 23
Matchday 7 Japan Soc.Col. Japan Soccer College 5:30 AM Toyama Shinjo Club Toyama Shinjo
  Hokuriku FC Hokuriku University FC 5:30 AM Sakai Phoenix Sakai Phoenix
  Niigata UH&W FC Niigata Univ. of Health & Welfare FC 5:30 AM Niigata Univ. of Management '05 Kamo FC '05 Kamo FC
  Fukui Utd. Fukui United 7:30 AM Artista Asama Artista Asama
Matchday 2 Tokai Gak. FC Tokai Gakuen Univ. FC - Tokoha Univ. Hamamatsu FC Tokoha Uni. Ha.
  FC Kariya FC Kariya - Chukyo University FC (I) Chukyo Univ. I
  Chukyo Univ. II Chukyo univ.FC (II) - FC Ise-shima FC Ise-shima
Matchday 18 ÍA Akranes ÍA Akranes 5:00 PM Víkingur Reykjavík Víkingur
  KR Reykjavík KR Reykjavík 5:00 PM Fylkir Reykjavík Fylkir
  Hafnarfjördur FH Hafnarfjördur 5:00 PM Fjölnir Reykjavík Fjölnir
  Grótta ÍF Grótta 7:15 PM KA Akureyri KA Akureyri
  Valur Valur Reykjavík 10:15 PM Breidablik Kópavogur Breidablik
  HK Kópavogs HK Kópavogs 10:15 PM Stjarnan Gardabaer Stjarnan
Matchday 6 Lagend Shiga Lagend Shiga 5:30 AM Cento Cuore Harima Cen.Cuo. Harima
  Laran. Kyoto Laranja Kyoto 9:30 AM Kansai University FC 2008 Kansai Uni '08
Matchday 5 B. Shimonoseki Baleine Shimonoseki - SRC Hiroshima SRC Hiroshima
Matchday 1 FC Tokushima FC Tokushima moved llamas Kochi llamas Kochi
Matchday 6 Leones Negros CD Leones Negros de la UdeG 8:00 PM Pumas Tabasco Pumas Tabasco
Matchday 9 FK MDK U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 2:00 PM NK Siroki Brijeg U17 S. Brijeg U17
Matchday 8 V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 7:00 PM FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
Matchday 9 FK Tuzla City FK Tuzla City 7:00 PM FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 9:00 PM FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
Matchday 8 GOSK Gabela NK GOSK Gabela 4:30 PM HSK Posusje HSK Posusje
  Simm-Bau NK Vis Simm-Bau Kosova 4:30 PM FK Igman Konjic Igman Konjic
Matchday 17 Banga Gargzdai FK Banga Gargzdai 2:00 PM FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
  Zalgiris Zalgiris Vilnius 4:00 PM FK Panevezys FK Panevezys
  Suduva Suduva Marijampole 6:00 PM FK Riteriai Riteriai
Matchday 25 Belshina Belshina Bobruisk 3:00 PM Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
  Dinamo Minsk Dinamo Minsk 5:00 PM FK Vitebsk Vitebsk
  Rukh Rukh Brest 7:00 PM FK Slutsk FK Slutsk
Matchday 30 Zamalek Zamalek SC 9:00 PM El Gouna FC El Gouna
Matchday 22 Raja Casablanca Raja Club Athletic Casablanca 9:15 PM Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem
Matchday 26 Khemis Zemamra Renaissance Zemamra 7:00 PM Mouloudia d'Oujda Mouloudia
  Beni Mellal Raja de Beni Mellal 9:15 PM Renaissance de Berkane RS Berkane
  Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan 11:30 PM Wydad Casablanca Wydad AC
Final Esperance Esperance Tunis - US Monastir US Monastir
Matchday 9 NK Smartno 1928 NK Smartno 1928 5:00 PM NK Fuzinar NK Fuzinar
Matchday 14 NY Red Bulls II New York Red Bulls II 12:00 AM Philadelphia Union II Union II
  Charlotte Ind. Charlotte Independence 2:00 AM Memphis 901 FC Memphis 901
  Pittsburgh Pittsburgh Riverhounds SC 2:00 AM Hartford Athletic Hartford
  Legion FC Birmingham Legion FC 2:30 AM North Carolina FC North Carolina
  Charleston Charleston Battery moved Loudoun United FC Loudoun United
  Miami FC Miami FC 2:30 AM Tampa Bay Rowdies TB Rowdies
  Switchbacks FC Colorado Springs Switchbacks FC 3:00 AM Real Monarchs SLC Real Monarchs
  Tulsa FC Tulsa 3:00 AM San Antonio FC San Antonio FC
  St. Louis FC Saint Louis FC 3:00 AM Louisville City FC Louisville City
  New Mexico Utd. New Mexico United 4:30 AM El Paso Locomotive FC El Paso
  Reno FC Reno 1868 FC 4:30 AM Sacramento Republic FC Sacramento FC
  Las Vegas Las Vegas Lights FC 5:30 AM Los Angeles Galaxy II LA Galaxy II
  Phoenix Rising Phoenix Rising FC 5:30 AM Orange County SC Orange County
  Tacoma Defiance Tacoma Defiance 11:30 PM Portland Timbers 2 Timbers 2
Quarter-Finals FC Gagra FC Gagra 2:00 PM FC Dila Gori FC Dila
  Saburtalo FC Saburtalo 2:00 PM Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
Matchday 21 Ansan Greeners Ansan Greeners 7:30 AM Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
  Gyeongnam FC Gyeongnam FC 10:00 AM Chungnam Asan Chungnam Asan
Matchday 1 Seongnam FC Seongnam FC 8:00 AM Incheon United Incheon Utd.
  Busan IPark Busan IPark 8:00 AM Gangwon FC Gangwon FC
  Sangju Sangmu Sangju Sangmu 10:30 AM Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Motors
  Daegu FC Daegu FC 10:30 AM Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  Pohang Steelers Pohang Steelers 1:00 PM Gwangju FC Gwangju FC
Matchday 11 Union Omaha Union Omaha 3:00 AM Richmond Kickers Richmond Kicker
  FC Tucson FC Tucson 5:30 AM Fort Lauderdale CF Fort Lauderdale
Matchday 3 Rapid Wien II SK Rapid Wien II 11:30 AM Floridsdorfer AC FAC
  Bristol City Bristol City 3:00 PM Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Bournemouth AFC Bournemouth 6:00 PM Norwich City Norwich
Matchday 5 FC Mamer 32 FC Mamer 32 5:00 PM Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
  Berbourg FC Berdenia Berbourg 5:00 PM Union Sportive Esch-Alzette US Esch
  SC Bettembourg SC Bettembourg 5:00 PM FC Jeunesse Canach Jeunesse Canach
  UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97 5:00 PM FC Jeunesse Junglinster Junglinster
  Medernach FC Blo-Wäiss Medernach 5:00 PM FC Marisca Mersch Marisca Mersch
  Schifflange 95 FC Schifflange 95 5:00 PM US Rumelange US Rumelange
  Steinsel  FC Alisontia Steinsel 5:00 PM FC Mondercange Mondercange
  FC Atert Bissen FC Atert Bissen 5:00 PM FC Yellow Boys Weiler-La-Tour Weiler
Matchday 21 Libertad Club Libertad Asunción 2:30 AM Club Sportivo San Lorenzo CS San Lorenzo
  Cerro Porteño Club Cerro Porteño 2:30 AM River Plate Asunción River Plate
  Sol de América Club Sol de América 2:30 AM Olimpia Asunción Olimpia
Matchday 13 Tabasalu U17 JK Tabasalu U17 5:00 PM FA Tartu Kalev U17 Tartu Kalev U17
Matchday 22 TJK Legion Tallinn JK Legion 1:00 PM Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
  Kalju FC Kalju FC 3:00 PM JK Trans Narva JK Trans Narva
Matchday 24 Rakvere Tarvas Rakvere JK Tarvas 1:00 PM Kalev Tallinn U21 Kalev U21
  Paide U21 Paide Linnameeskond U21 1:00 PM JK Tabasalu JK Tabasalu
Matchday 14 Sport. Cristal Sporting Cristal Lima 2:00 AM Ayacucho FC Ayacucho FC
Matchday 13 Finn Harps Finn Harps 7:00 PM Cork City FC Cork City
  Dundalk FC Dundalk FC 9:30 PM Shamrock Rovers Shamrock Rovers
  Vientiane FT Vientiane FT 12:00 PM Lao Toyota FC Lao Toyota
Matchday 19 S. Myanmar FC Southern Myanmar FC 12:00 PM Shan United FC Shan Utd.
  FC ISPE FC ISPE 12:00 PM Rakhine United FC Rakhine Utd.
  Yangon Utd. Yangon United FC 12:00 PM Ayeyawady United Ayeyawady Utd.
Matchday 22 Sagaing Utd. Sagaing United 12:00 PM FC ISPE FC ISPE
  Yangon Utd. Yangon United FC 12:00 PM Southern Myanmar FC S. Myanmar FC
  Yadanarbon FC Yadanarbon FC 12:00 PM Hantharwady United FC Hantharwady U.
  Magwe FC Magwe FC 12:30 PM Rakhine United FC Rakhine Utd.
Matchday 9 Sabah Sabah FA 3:15 PM Melaka United SA Melaka Utd. SA
Matchday 7 Bangkok Utd. True Bangkok United 2:00 PM BG Pathum United BG Pathum Utd.
  Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC 2:00 PM Sukhothai FC Sukhothai FC
  Rayong FC Rayong FC 3:00 PM Singha Chiangrai United Chiangrai Utd.
  PT Prachuap FC PT Prachuap FC 3:00 PM Samut Prakan City Samut Prakan C.
Matchday 8 Phrae Utd. Phrae United 2:00 PM Nakhonpathom United Nakhonpathom
  Udon Thani FC Udon Thani FC 2:00 PM Grand Andaman Ranong United Ranong Utd.
  Chiangmai FC Chiangmai FC 3:00 PM Chainat Hornbill FC Chainat FC
  Sisaket FC Sisaket FC 3:00 PM Ayutthaya United Ayutthaya Utd.
Matchday 3 Lincoln City Lincoln City 5:00 PM Charlton Athletic Charlton
Matchday 12 JDFS Alberts JDFS Alberts Riga 2:00 PM Saldus SS/Leevon Leevon
Matchday 1 Cremonese US Cremonese 4:00 PM AS Cittadella Cittadella
  Reggiana AC Reggiana 1919 10:00 PM AC Pisa 1909 AC Pisa
  Juventus U23 Juventus U23 1:00 AM SSD Pro Sesto Pro Sesto
  Olbia Olbia Calcio 1905 4:00 PM US Città di Pontedera Pontedera
  Piacenza Piacenza Calcio 1919 4:00 PM US Grosseto 1912 Grosseto
  UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 4:00 PM AS Livorno AS Livorno
  Pistoiese US Pistoiese 1921 4:00 PM US Alessandria Calcio 1912 Alessandria
  Carrarese Carrarese Calcio 1908 4:00 PM Aurora Pro Patria Pro Patria
  Pro Vercelli FC Pro Vercelli 1892 6:30 PM Novara Calcio 1908 Novara
  Renate AC Renate 6:30 PM Como 1907 Como
  Lucchese Lucchese 1905 6:30 PM US Pergolettese 1932 Pergolettese
  Feralpisalò Feralpisalò 4:00 PM SS Arezzo Arezzo
  AS Gubbio AS Gubbio 1910 4:00 PM Modena FC 2018 Modena
  Padova Calcio Padova 4:00 PM Imolese Calcio 1919 Imolese
  Carpi Carpi FC 1909 4:00 PM US Sambenedettese Sambenedettese
  Triestina US Triestina 4:00 PM Matelica Calcio Matelica
  Ravenna Ravenna FC 6:30 PM FC Südtirol Südtirol
  Virtus Verona Virtusvecomp Verona 6:30 PM Cesena FC Cesena
  Fermana Fermana FC 6:30 PM Mantova FC Mantova FC
  Perugia AC Perugia Calcio 6:30 PM Alma Juventus Fano 1906 AJ Fano
  Teramo Teramo Calcio 1913 4:00 PM Palermo FC Palermo
  Trapani Trapani Calcio 4:00 PM Casertana FC Casertana
  Catania Calcio Catania 4:00 PM Paganese Calcio 1926 Paganese
  Potenza Potenza Calcio 6:30 PM US Catanzaro Catanzaro
  Ternana Ternana Calcio 6:30 PM US Viterbese 1908 Viterbese
  Avellino US Avellino 1912 6:30 PM SS Turris Calcio Turris
  V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 6:30 PM SSC Bari Bari
  Juve Stabia SS Juve Stabia 6:30 PM SS Monopoli 1966 Monopoli
Matchday 12 Audax Italiano Audax Italiano 12:30 AM CDP Curicó Unido Curicó
  Española Unión Española 10:00 PM Club Universidad de Chile U. de Chile
Matchday 3 UD Logroñés UD Logroñés - CD Castellón CD Castellón
  Real Zaragoza Real Zaragoza - UD Las Palmas UD Las Palmas
  CD Lugo CD Lugo - UD Almería UD Almería
  Sporting Gijón Sporting Gijón - Girona FC Girona
  CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada - Albacete Balompié Albacete
  RCD Mallorca RCD Mallorca - CE Sabadell CE Sabadell
  CD Leganés CD Leganés - FC Cartagena FC Cartagena
  Ponferradina SD Ponferradina - Rayo Vallecano Rayo Vallecano
  Real Oviedo Real Oviedo 7:15 PM RCD Espanyol Barcelona Espanyol
  CD Tenerife CD Tenerife 7:15 PM CD Mirandés CD Mirandés
Matchday 12 Tom Tomsk Tom Tomsk moved Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 1:00 PM FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
  Irtysh Omsk Irtysh Omsk 2:00 PM Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 2:00 PM SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Chertanovo Chertanovo Moscow 3:00 PM Torpedo Moscow Torpedo Moscow
  Orenburg FK Orenburg 4:00 PM Baltika Kaliningrad Baltika
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 4:00 PM Akron Togliatti Akron Togliatti
  Alania Vl. Alania Vladikavkaz 5:00 PM Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 5:00 PM Volgar Astrakhan Volgar
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 6:00 PM Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 6:00 PM Veles Moskow Veles Moskow
Matchday 5 Metaloglobus FC Metaloglobus Bucharest 12:00 PM FC Universitatea Cluj U Cluj
Matchday 8 FC Tuapse FC Tuapse 3:00 PM Legion-Dinamo Makhachkala Legion-Dinamo
  Mashuk-KMV Mashuk-KMV Pyatigorsk 4:00 PM SKA Rostov-na-Donu SKA Rostov
  Forte Taganrog Forte Taganrog 5:00 PM Druzhba Maikop Druzhba Maikop
  Stavropol Dinamo Stavropol 5:00 PM Biolog Novokubansk Biolog
  I. Cherkessk Inter Cherkessk 5:00 PM FK Krasnodar 3 Krasnodar 3
  Kuban Kuban Krasnodar 6:00 PM Kuban Holding Pavlovskaya Kuban Holding
  Ural 2 Ural 2 Ekaterinburg 12:00 PM FK Tyumen Tyumen
  Chelyabinsk FK Chelyabinsk 1:00 PM Zvezda Perm Zvezda Perm
  Nosta Nosta Novotroitsk 2:00 PM Volna Kovernino Volna Kovernino
  Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad 3:00 PM Krylya Sovetov 2 Samara KS 2 Samara
  Chita FK Chita 9:00 AM FK Leningradets Leningradets
  Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk 9:00 AM Dynamo 2 Moscow Dynamo 2
  Energia V. Luki Luki-Energia Velikie Luki 1:00 PM FK Kolomna Kolomna
  FC Tver FC Tver 2:30 PM Zvezda St. Petersburg Zvezda S-Pb
  Torpedo Vlad. Torpedo Vladimir 4:00 PM Lokomotiv-Kazanka Moskow Loko-Kazanka M.
  Dolgoprudnyi FK Olimp-Dolgoprudnyi 4:00 PM Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
  Smolensk FK Smolensk 4:00 PM Znamya Truda Orekhovo-Zuevo Znamya Truda
  Sakhalin Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk 9:00 AM Znamya Noginsk Znamya Noginsk
  FK Kaluga FK Kaluga 2:00 PM Sokol Saratov Sokol Saratov
  M. Lipetsk Metallurg Lipetsk 3:00 PM Khimik-Arsenal Tula Khimik-Arsenal
  Salyut Belgorod Salyut Belgorod 3:00 PM FK Khimki 2 Khimki 2
  Strogino Moscow Strogino Moscow 3:30 PM Kvant Obninsk Kvant Obninsk
  Fakel-M Fakel-M Voronezh 5:00 PM Metallurg Vidnoe Metallurg Vidn.
  Saturn Saturn Ramenskoe 5:00 PM Avangard Kursk Avangard Kursk
Matchday 5 De Graafschap De Graafschap Doetinchem 1:15 PM NEC Nijmegen NEC Nijmegen
  FC Volendam FC Volendam 9:00 PM Go Ahead Eagles Deventer Go Ahead Eagles
Matchday 2 Farense SC Farense 5:30 PM CD Nacional Nacional
  Gil Vicente Gil Vicente FC 6:00 PM Portimonense SC Portimonense
  Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 8:30 PM Sporting CP Sporting CP
  Rio Ave FC Rio Ave FC 11:00 PM Vitória Guimarães SC Vit. Guimarães
Matchday 4 Mafra CD Mafra 1:15 PM SL Benfica B Benfica B
  Casa Pia Casa Pia AC 5:30 PM FC Vizela Vizela
  Arouca FC Arouca 5:30 PM Académico Viseu FC Académico Viseu
  FC Porto B FC Porto B 7:00 PM FC Penafiel Penafiel
  Chaves GD Chaves 8:00 PM CD Cova Piedade Cova Piedade
  Vilafranquense UD Vilafranquense 8:00 PM UD Oliveirense Oliveirense
  Cova Piedade 23 CD Cova da Piedade U23 12:00 PM Estoril Praia U23 Estoril U23
  Famalicão U23 FC Famalicão U23 4:00 PM Académica de Coimbra OAF Sub-23 Académica S23
  Leixões Sub-23 Leixões SC Sub-23 6:00 PM SC Braga U23 Braga U23
Matchday 3 Bandirmaspor Bandirmaspor 2:00 PM Samsunspor Samsunspor
  Ankaraspor Ankaraspor 4:30 PM Adana Demirspor Adana Demirspor
  Altay SK Altay SK 7:00 PM Eskisehirspor Eskisehirspor
Matchday 2 FC Chiasso FC Chiasso 5:00 PM Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
Matchday 9 SK Unicov SK Unicov 11:15 AM ČSK Uherský Brod Uhersky Brod
  Velke Mezirici FC Velke Mezirici 11:15 AM FC MSA Dolni Benesov Dolni Benesov
  Olomouc B SK Sigma Olomouc B 11:15 AM MFK Vyskov MFK Vyskov
Matchday 4 HB Köge HB Köge 2:30 PM Viborg FF Viborg FF
  FC Fredericia FC Fredericia 3:00 PM Silkeborg IF Silkeborg IF
Matchday 19 Haugesund FK Haugesund 7:00 PM Odds BK Odds BK
  Aalesund Aalesunds FK 7:00 PM Rosenborg BK Rosenborg BK
  Mjøndalen Mjøndalen IF 7:00 PM Viking Stavanger Viking FK
  Kristiansund BK Kristiansund BK 7:00 PM SK Brann SK Brann
  Stabæk Fotball Stabæk Fotball 7:00 PM IK Start Start
  Bodø/Glimt FK Bodø/Glimt 9:30 PM Vålerenga Fotball Vålerenga
Matchday 12 Kvik Halden Kvik Halden 3:00 PM Brattvag IL Brattvag IL
  Skeid Skeid Oslo 5:00 PM FK Senja FK Senja
  Fredrikstad Fredrikstad FK 5:30 PM Tromsdalen UIL Tromsdalen
Matchday 5 LKS Lodz LKS Lodz 1:40 PM Sandecja Nowy Sacz Sandecja
  P. Niepolomice Puszcza Niepolomice 5:00 PM Chrobry Glogow Chrobry Glogow
Matchday 8 Legia II Legia Warsaw II 12:00 PM Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 12:15 PM KS Kutno KS Kutno
  RKS Radomsko RKS Radomsko 4:00 PM Jagiellonia Bialystok II Jagiellonia II
  Ruch W.M. Ruch Wysokie Mazowieckie 5:00 PM Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow
Matchday 9 Pogon II Pogon Szczecin II 12:00 PM Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
Matchday 10 Gwarek T.G. Gwarek Tarnowskie Góry 4:00 PM Miedz Legnica II M. Legnica II
Matchday 12 Korona Kielce II Korona Kielce II 1:00 PM Wólczanka Wólka Pelkinska Wólczanka
  KS Wiazownica KS Wiazownica 4:00 PM Orleta Radzyn Podlaski Orleta R.P.
  LKS Lagów LKS Lagów 4:00 PM Wisla Pulawy Wisla Pulawy
  Wisla Sand.