For using this site, please activate JavaScript.

Matches Oct 28, 2020

Semi-Finals 1st Leg BJ Sinobo Guoan Beijing Sinobo Guoan 1:35 PM Guangzhou Evergrande Taobao GZ Evergrande
  JS Suning Jiangsu Suning 1:35 PM Shanghai SIPG SH SIPG
Matchday 2 KS FC Kunshan FC 9:00 AM Chengdu Better City CD Better City
  TZ Yuanda Taizhou Yuanda 1:35 PM Changchun Yatai CC Yatai
  JX Liansheng Jiangxi Liansheng 8:30 AM Heilongjiang Lava Spring HLJ Lava Spring
  SC Jiuniu Sichuan Jiuniu 9:00 AM Guizhou Hengfeng GZ Hengfeng
  NT Zhiyun Nantong Zhiyun 12:00 PM Suzhou Dongwu SZ Dongwu
  BJ BSU Beijing BSU 1:35 PM Xinjiang Tianshan Leopard XJ T. Leopard
Group E Krasnodar FK Krasnodar 7:55 PM Chelsea FC Chelsea
 
Sevilla FC Sevilla FC 10:00 PM Stade Rennais FC Stade Rennais
Group F
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 10:00 PM Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Club Brugge Club Brugge KV 10:00 PM SS Lazio Lazio
Group G Ferencváros Ferencvárosi TC 10:00 PM Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
 
Juventus Juventus FC 10:00 PM FC Barcelona FC Barcelona
Group H
Basaksehir Istanbul Basaksehir FK 7:55 PM Paris Saint-Germain Paris SG
 
Man Utd Manchester United 10:00 PM RB Leipzig RB Leipzig
Matchday 4
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 7:30 PM SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
Matchday 6 Muglaspor Muglaspor 1:00 PM Bergama Belediyespor Bergama Bld
  Karaköprü Bld Karaköprü Belediye Spor 1:00 PM Alanya Kestelspor Alanya Kestel
  Bayrampasa Bayrampasa Spor 1:00 PM Düzce Spor Düzce Spor
  Siirt Idare Siirt Il Özel Idaresi Spor 1:00 PM 52 Orduspor FK 52 Orduspor FK
  Adiyaman 1954 Adiyaman 1954 Spor 1:00 PM 1954 Kelkit Belediyespor 1954 Kelkit Bld
  Kozan Spor FK Kozan Spor FK 1:00 PM 68 Aksaray Belediye Spor 68 Aksaray Bld
  Silivrispor Silivrispor 1:00 PM Sultanbeyli Belediye Spor Sultanbeyli Bld
  Büyük Anadolu Kirikkale Büyük Anadolu Spor 1:00 PM Modafen Modafen
last 16 1st leg Botafogo Botafogo de Futebol e Regatas 2:30 AM Cuiabá Esporte Clube (MT) Cuiabá-MT
  Santos FC Santos FC 9:00 PM Ceará Sporting Club Ceará SC
Matchday 2 Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 12:00 AM Centro Sportivo Alagoano (AL) CSA
  RSD Jette RSD Jette 9:00 PM RUS Rebecq RUS Rebecq
Matchday 3 RCS Verlaine RCS Verlaine 9:00 PM FC Ganshoren FC Ganshoren
Matchday 2 Eendracht Aalst SC Eendracht Aalst moved KSC City Pirates City Pirates
Matchday 5 C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 7:00 PM FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
Matchday 6 Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 6:00 PM NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
Matchday 19 VPS Vaasan Palloseura 6:30 PM FC KTP FC KTP
Matchday 16 Jakobstads BK Jakobstads Bollklubb 6:30 PM FC Kiisto Vaasa FC Kiisto
  GBK Gamlakarleby Bollklubb 7:00 PM Vaasa IFK Vaasa IFK
Matchday 6 Wisla Kraków Wisla Kraków 7:00 PM Lechia Gdansk Lechia Gdansk
Matchday 9 ND Gorica ND Gorica 5:00 PM NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  FC Koper FC Koper 7:00 PM NK Celje NK Celje
Matchday 6 SC Reusrath SC Reusrath 9:00 PM FSV Vohwinkel FSV Vohwinkel
Matchday 4 FC Metternich FC Germania Metternich 8:30 PM TuS Montabaur TuS Montabaur
Matchday 8 SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 9:00 PM FC Bitburg FC Bitburg
Matchday 11 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 8:00 PM VfL Sindelfingen Sindelfingen
  Normannia Gmünd 1.FC Normannia Gmünd 8:30 PM VfL Pfullingen VfL Pfullingen
Matchday 5 SG Hombressen SG Hombressen/​Udenhausen 8:00 PM SSV Sand SSV Sand
Matchday 8 SG Ehrenberg SG Ehrenberg 8:00 PM FSV Thalau FSV Thalau
Quarter-Finals VfV Hildesheim VfV Borussia 06 Hildesheim 3:30 PM HSC Hannover HSC Hannover
  VfB Oldenburg VfB Oldenburg 3:40 PM SSV Jeddeloh II SSV Jeddeloh II
  SV Drochtersen SV Drochtersen/Assel 8:00 PM TSV Havelse TSV Havelse
Round of 16 Ahlerstedt/Ott. SV Ahlerstedt/Ottendorf 8:00 PM MTV Eintracht Celle MTVE Celle
  Arm. Hannover Arminia Hannover 8:00 PM FC Eintracht Northeim Eintr. Northeim
  Krähenwinkel TSV Krähenwinkel/Kaltenweide 8:00 PM SV Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-E.
  FT Braunschweig FT Braunschweig 8:00 PM SVG Göttingen SVG Göttingen
  MTV Gifhorn MTV Gifhorn 8:00 PM MTV Wolfenbüttel Wolfenbüttel
First Round SV Wermelskirchen SV Wermelskirchen 8:30 PM Rot-Weiss Essen RW Essen
  Viktoria Goch Viktoria Goch 8:30 PM 1.FC Kleve 1.FC Kleve
  SC Hardt SC Hardt 9:00 PM TSV Meerbusch TSV Meerbusch
  Erler SV 08 Erler SV 08 8:45 PM SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück
Matchday 1 Pirata Pirata FC 7:00 PM Comerciantes Unidos Comerciantes
  Alianza Atl. Club Alianza Atletico Sullana 11:30 PM Deportivo Coopsol Dep. Coopsol
Matchday 14 Montreal Impact Montreal Impact 1:00 AM Nashville SC Nashville SC
  Vancouver Vancouver Whitecaps FC 4:00 AM Seattle Sounders FC Sounders FC
Matchday 30 FC Tokyo FC Tokyo 12:00 PM Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Vegalta Sendai Vegalta Sendai 12:00 PM Vissel Kobe Vissel Kobe
Matchday 32 Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 12:00 PM Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
Matchday 24 G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 12:00 PM Fukushima United Fukushima Utd.
Third Round Fukuyama City Fukuyama City 6:00 AM Mitsubishi Motors Mizushima Mits. Mizushima
  Honda FC Honda FC 9:00 AM Maruyasu Okazaki Maru. Okazaki
  Niigata Uni H&W Niigata University of Health & Welfare 11:00 AM Fukui United Fukui Utd.
  Arte. Wakayama Arterivo Wakayama 12:00 PM TIAMO Hirakata TIAMO Hirakata
  N.I.F.S. Kanoya National Institute of Fitness and Sports Kanoya 12:00 PM Verspah Oita Verspah Oita
  Fuji Univ. Fuji University 12:00 PM ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori
  Tsukuba Univ. Tsukuba University 12:00 PM Tokyo Musashino City Musashino City
Matchday 12 Min. Zacatecas Mineros de Zacatecas 1:00 AM Tampico Madero Tampico Madero
  Pumas Tabasco Pumas Tabasco 3:05 AM Alebrijes de Oaxaca Oaxaca
  Cimarrones Cimarrones de Sonora 5:05 AM Tepatitlán FC Tepatitlán
  Leones Negros CD Leones Negros de la UdeG 5:05 AM Club Atlético Morelia Morelia
Matchday 10 Sloboda T U19 FK Sloboda Tuzla U19 4:30 PM FK Borac Banja Luka U19 Banja Luka U19
Matchday 6 Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 5:30 PM HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
Matchday 19 Riteriai FK Riteriai 6:30 PM FK Panevezys FK Panevezys
Matchday 14 FC Telavi FC Telavi 6:00 PM FC Saburtalo Saburtalo
Semi-Finals Liepaja FK Liepaja 1:00 PM Valmiera FC Valmiera
  Ventspils FK Ventspils 1:00 PM FK RFS RFS
Matchday 8 Preston Preston North End 9:00 PM Millwall FC Millwall
  Luton Luton Town 9:45 PM Nottingham Forest Nottm Forest
  Bournemouth AFC Bournemouth 9:45 PM Bristol City Bristol City
  Rotherham Rotherham United 9:45 PM Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Birmingham Birmingham City 9:45 PM Huddersfield Town Huddersfield
  Derby Derby County 9:45 PM Cardiff City Cardiff
Third Round Torino Torino FC 3:00 PM US Lecce Lecce
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 3:30 PM US Cremonese Cremonese
  Cosenza Cosenza Calcio 4:00 PM SS Monopoli 1966 Monopoli
  Cittadella AS Cittadella 4:00 PM Spezia Calcio Spezia Calcio
  Brescia Brescia Calcio 5:00 PM AC Perugia Calcio Perugia
  Benevento Benevento Calcio 5:00 PM FC Empoli FC Empoli
  Crotone FC Crotone 6:00 PM SPAL SPAL
  Genoa Genoa CFC 6:00 PM US Catanzaro Catanzaro
  Hellas Verona Hellas Verona 6:00 PM Venezia FC Venezia
  Udinese Calcio Udinese Calcio 7:00 PM LR Vicenza Virtus LR Vicenza
  Fiorentina ACF Fiorentina 7:00 PM Calcio Padova Padova
  Parma Parma Calcio 1913 7:00 PM Delfino Pescara 1936 Pescara
First Round ADO Den Haag ADO Den Haag 7:45 PM Sparta Rotterdam Sparta R.
  Heracles Almelo Heracles Almelo 8:45 PM SC Telstar Telstar
  RKC Waalwijk RKC Waalwijk 8:45 PM SC Cambuur-Leeuwarden SC Cambuur
  FC Emmen FC Emmen 8:45 PM FC Eindhoven FC Eindhoven
  Roda JC Roda JC Kerkrade 10:00 PM Fortuna Sittard Fortuna Sittard
Matchday 7 Medernach FC Blo-Wäiss Medernach moved Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
Second Round Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE 1:30 PM Puskás Akadémia FC Puskás AFC
  III. Kerület III. Kerület TVE Budapest 1:30 PM Szeged-Csanád - GA Szeged
  Cegléd Ceglédi VSE 1:30 PM FC Ajka FC Ajka
  Eger SE Eger SE 1:30 PM Vasas FC Vasas FC
  Gárdony VSC Gárdony VSC 1:30 PM MOL Fehérvár FC Fehérvár
  Dabas-Gyón Dabas-Gyón FC 1:30 PM Budafoki MTE Budafoki MTE
  Kiskunfélegyház Kiskunfélegyházi HTK 1:30 PM Dorogi FC Dorog
  Monor SE Monor SE 1:30 PM BFC Siófok BFC Siófok
  Bátaszék Bátaszéki SE 1:30 PM MTK Budapest MTK Budapest
  Soroksár Soroksár SC 1:30 PM ETO FC Győr ETO FC Győr
  Érdi VSE Érdi VSE 1:30 PM Kazincbarcikai SC Kazincbarcika
  BVSC Budapesti VSC 1:30 PM Debreceni VSC Debrecen
  Lipót Lipót SE 1:30 PM Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Gyöngyös Gyöngyösi AK 1:30 PM Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Csácsbozsok Csács SE 1:30 PM Budapest Honvéd FC Honvéd
  Kecskemét Kecskeméti TE 2:00 PM Kisvárda FC Kisvárda
  Dunaújváros Dunaújváros PASE 5:00 PM Újpest FC Újpest FC
  Ménfőcsanak Ménfőcsanak ESK 5:00 PM Szombathelyi Haladás Haladás
Matchday 14 Tabasalu U19 JK Tabasalu U19 7:30 PM FC Nomme United U19 FC Nomme U19
Matchday 21 FC Flora FC Flora Tallinn moved Paide Linnameeskond Paide
Round of 16 Kalju FC Kalju FC 7:00 PM Tallinn JK Legion TJK Legion
  Eston Villa FC Eston Villa 8:30 PM Maardu Linnameeskond Maardu LM
Matchday 16 Shamrock Rovers Shamrock Rovers 8:00 PM Derry City Derry City
  Finn Harps Finn Harps 9:45 PM St. Patricks Athletic St. Patricks
Matchday 1 LC Sailors Lion City Sailors 1:45 PM Brunei DPMM FC DPMM FC
Matchday 3 Juventus U23 Juventus U23 moved Como 1907 Como
Matchday 2 Bisceglie AS Bisceglie 1913 4:00 PM Cavese 1919 Cavese
Matchday 16 CD Everton CD Everton 9:00 PM CSD Colo Colo Colo Colo
Matchday 17 Audax Italiano Audax Italiano - CD Everton CD Everton
  Colo Colo CSD Colo Colo - Club Deportes Iquique CD Iquique
  Coquimbo Unido Coquimbo Unido - Unión Española Española
  CDUC CD Universidad Católica - Deportes La Serena La Serena
  Curicó CDP Curicó Unido - CD Palestino CD Palestino
  Antofagasta Club de Deportes Antofagasta - Unión La Calera La Calera
  Huachipato FC Huachipato FC - CD O'Higgins O'Higgins
Matchday 7 Nigde Anadolu Nigde Anadolu FK 1:00 PM Kocaelispor Kocaelispor
  Inegölspor Inegölspor 1:00 PM Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor
  24 Erzincanspor 24 Erzincanspor 1:00 PM Hacettepe Spor Hacettepe
  Sancaktepe FK Sancaktepe FK 1:00 PM Sariyer Sariyer
  Ankara Demir Ankara Demirspor 1:00 PM Manisa FK Manisa FK
  Hekimoglu Hekimoglu Trabzon 1:00 PM Usak Spor AS Usak Spor AS
  Ergene Velimese Ergene Velimese Spor 1:00 PM Corum FK Corum FK
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor 2:00 PM Zonguldak Kömürspor Z. Kömürspor
  Amed SK Amed SK 6:00 PM Gümüshanespor Gümüshanespor
  1922 Konya 1922 Konyaspor 1:00 PM Elazigspor Elazigspor
  Etimesgut Bld Etimesgut Belediyespor 1:00 PM Serik Belediyespor Serik Belediye
  Sakaryaspor Sakaryaspor 1:00 PM Sivas Belediye Spor Sivas Belediye
  GMG Kastamonu GMG Kastamonuspor 1:00 PM Bayburt Özel Idare Spor Bayburt Idare
  Tarsus IY Tarsus Idman Yurdu 1:00 PM Mamak FK Mamak FK
  Pazarspor Pazarspor 1:00 PM Karacabey Belediye Spor Karacabey Bld
  Kirklarelispor Kirklarelispor 1:00 PM Kirsehir Belediye Spor Kirsehir Bld
  Turgutluspor Turgutluspor 1:00 PM Kardemir Karabükspor Karabükspor
  Eyüpspor Eyüpspor 1:00 PM Pendikspor Pendikspor
  Van Spor FK Van Spor FK 1:00 PM Bodrumspor Bodrumspor
Matchday 9 CD Castellón CD Castellón 8:00 PM UD Almería UD Almería
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 8:00 PM SD Ponferradina Ponferradina
  Albacete Albacete Balompié 8:00 PM UD Las Palmas UD Las Palmas
  Real Oviedo Real Oviedo 10:30 PM UD Logroñés UD Logroñés
  FC Fleury 91 Football Club Fleury 91 7:00 PM Voltigeurs de Châteaubriant Châteaubriant
Matchday 6 FCSR Haguenau FCSR Haguenau 7:00 PM Football Club 93 Bobigny FC 93 Bobigny
Matchday 8 FC Metz B FC Metz B 7:00 PM US Lusitanos Saint-Maur US Lusitanos
  G. Ajaccio GFC Ajaccio 9:00 PM CS Sedan-Ardennes CS Sedan
Matchday 3 Jura Sud Jura Sud Foot 7:00 PM GFA Rumilly Vallières GFA Rumilly Val
Matchday 6 Le Puy Foot Le Puy Foot 43 Auvergne 6:30 PM FC Nantes B FC Nantes B
Matchday 8 Les Herbiers VF Les Herbiers VF 5:00 PM US Colomiers US Colomiers
  Chamalières FC Chamalières 7:00 PM SCO Angers B SCO Angers B
Matchday 3 Quevilly-Rouen Quevilly-Rouen Métropole moved Bourg-en-Bresse Péronnas 01 Bourg-en-Bresse
  Annecy FC Annecy FC moved FC Villefranche-Beaujolais FC Villefranche
Matchday 4 Bastia-Borgo FC Bastia-Borgo 9:00 PM US Boulogne US Boulogne
Matchday 5 Stade Briochin Stade Briochin 9:00 PM US Orléans US Orléans
Matchday 6 FC Sète 34 FC Sète 34 9:00 PM Red Star FC Red Star FC
Matchday 10 SC Lyon Sporting Club de Lyon 6:30 PM SO Cholet SO Cholet
Matchday 18 Tom Tomsk Tom Tomsk 1:30 PM SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 2:00 PM Enisey Krasnoyarsk Enisey
  Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 3:00 PM Torpedo Moscow Torpedo Moscow
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 3:00 PM FK Orenburg Orenburg
  Alania Vl. Alania Vladikavkaz 4:00 PM Akron Togliatti Akron Togliatti
  Irtysh Omsk Irtysh Omsk 4:30 PM Veles Moskow Veles Moskow
  Volgar Volgar Astrakhan 4:30 PM Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 5:00 PM FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 5:00 PM Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Chertanovo Chertanovo Moscow 5:00 PM Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 5:00 PM Baltika Kaliningrad Baltika
Matchday 7 Pandurii Pandurii Targu Jiu 3:00 PM FC Farul Constanta 1920 Farul 1920
  ASU Poli ASU Politehnica Timisoara 3:00 PM Dunarea Calarasi D. Calarasi
  Petrolul Petrolul Ploiesti 3:00 PM CSM Slatina CSM Slatina
  Aerostar Aerostar Bacau 3:00 PM ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
  Gloria Buzau SCM Gloria Buzau 3:00 PM AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Csikszereda
Matchday 14 KS 2 Samara Krylya Sovetov 2 Samara 11:00 AM FK Novosibirsk Novosibirsk
Matchday 1 Sporting CP Sporting CP 11:45 PM Gil Vicente FC Gil Vicente
Second Round Rebordelo ADC Rebordelo 5:00 PM Varzim SC Varzim
  Felgueiras FC Felgueiras 1932 5:00 PM Valadares Gaia FC Valadares Gaia
  Vitória Setúbal Vitória Setúbal FC 8:00 PM Académico Viseu FC Académico Viseu
Matchday 3 Domazlice TJ Jiskra Domazlice moved SK Slavia Prague B Slavia Prague B
Matchday 23 KFUM Oslo KFUM-Kameratene Oslo 3:00 PM Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa
  Grorud IL Grorud IL 3:00 PM Asane Fotball Asane Fotball
  Sogndal IL Sogndal IL 7:00 PM FK Jerv FK Jerv
  Øygarden FK Øygarden FK 7:00 PM Kongsvinger IL Kongsvinger
  Raufoss IL Raufoss IL 7:00 PM Lillestrøm SK Lillestrøm SK
  Sandnes Ulf Sandnes Ulf 7:00 PM Strømmen IF Strømmen IF
  Ranheim IL Ranheim IL 9:00 PM Stjördals Blink IL Stjördals B.
Matchday 8 Cibalia HNK Cibalia Vinkovci 3:00 PM HNK Hajduk Split II Hajduk Split II
  Radomiak Radomiak Radom 2:00 PM GKS Tychy GKS Tychy
Matchday 11 Gornik II Gornik Zabrze II 3:00 PM Stal Brzeg Stal Brzeg
Matchday 19 Häcken BK Häcken 8:00 PM Djurgardens IF Djurgarden
Matchday 28 Östersund Östersunds FK 5:00 PM BK Häcken Häcken
  Malmö FF Malmö FF 5:00 PM IK Sirius Sirius
  Varbergs BoIS Varbergs BoIS 5:00 PM IF Elfsborg Elfsborg
  Falkenberg Falkenbergs FF 5:00 PM Hammarby IF Hammarby
  Helsingborg Helsingborgs IF 5:00 PM Kalmar FF Kalmar FF
  Norrköping IFK Norrköping 5:00 PM IFK Göteborg IFK Göteborg
  Djurgarden Djurgardens IF 5:00 PM Mjällby AIF Mjällby
  AIK AIK 5:00 PM Örebro SK Örebro SK
Matchday 13 Aktobe FK Aktobe 7:00 AM FC Arys FC Arys
  Atyrau FK Atyrau 7:00 AM SDYuSShOR-8 Nursultan SDYuSShOR-8
  Maktaaral FK Maktaaral 10:00 AM Kyran Turkestan Kyran
  Akzhayik Akzhayik Uralsk 11:00 AM Shakhter-Bulat Shakhter-Bulat
  Zhetysu B Zhetysu Taldykorgan B 11:00 AM Akademia Ontustik Shymkent Akad. Ontustik
  FK Altay FK Altay 1:00 PM FK Ekibastuz FK Ekibastuz
Matchday 21 Surkhon Surkhon Termiz 12:00 PM Lokomotiv Tashkent Loko Tashkent
  Mash'al Mash'al Mubarek 2:00 PM Pakhtakor Tashkent Pakhtakor
Matchday 6 Payasspor Payasspor 1:00 PM Bucaspor 1928 Bucaspor 1928
  Altindag Spor Altindag Spor 1:00 PM Esenler Erokspor Erokspor
  Osmaniyespor FK Osmaniyespor FK 1:00 PM Isparta 32 Spor Isparta 32 Spor
Matchday 12 U. Fürstenwalde FSV Union Fürstenwalde 3:00 PM FC Viktoria 1889 Berlin Viktoria Berlin
  Berliner AK Berliner AK 07 3:00 PM VSG Altglienicke Altglienicke
  Lok Leipzig 1.FC Lokomotive Leipzig 8:00 PM ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz
 
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 8:00 PM FC Energie Cottbus Energie Cottbus
  Babelsberg 03 SV Babelsberg 03 8:00 PM VfB Auerbach VfB Auerbach
  Hertha BSC II Hertha BSC II 8:00 PM Tennis Borussia Berlin TeBe Berlin
  G. Halberstadt Germania Halberstadt 8:00 PM BSG Chemie Leipzig Chemie Leipzig
  BFC Dynamo BFC Dynamo 8:00 PM SV Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
  Bischofswerda Bischofswerdaer FV 08 8:00 PM Chemnitzer FC Chemnitzer FC
  FSV Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde 8:30 PM FSV Optik Rathenow Optik Rathenow
Matchday 5 SC Freiburg II SC Freiburg II 3:30 PM Bahlinger SC Bahlinger SC
Matchday 6 RW Koblenz TuS Rot-Weiß Koblenz 8:00 PM Eintracht Stadtallendorf Stadtallendorf
Matchday 4 F. Düsseldorf II Fortuna Düsseldorf II 8:30 PM Alemannia Aachen Alem. Aachen
Matchday 8 SV Rödinghausen SV Rödinghausen 8:30 PM VfB Homberg VfB Homberg
Matchday 2 Wiener Linien Team Wiener Linien 8:00 PM FC Mauerwerk Mauerwerk
Matchday 3 AC Bellinzona AC Bellinzona 8:30 PM FC Sion U21 FC Sion U21
Matchday 11 Herediano CS Herediano 4:00 AM AD San Carlos AD San Carlos
  Sp. San José Sporting San José 11:00 PM Municipal Pérez Zeledón Pérez Zeledón
Matchday 12 SV Oberachern SV Oberachern moved SV Linx SV Linx
  TSG Backnang TSG Backnang 7:30 PM FSV 08 Bissingen FSV Bissingen
Matchday 6 Freialdenhoven SC Borussia Freialdenhoven 8:30 PM VfL Alfter VfL Alfter
  BW Friesdorf FC BW Friesdorf moved 1.FC Düren 1.FC Düren
Matchday 3 1.FC Monheim 1.FC Monheim 8:30 PM VfB 03 Hilden VfB Hilden
  TVD Velbert TVD Velbert 8:30 PM SpVg Schonnebeck Schonnebeck
Matchday 2 FV Engers 07 FV Engers 07 8:30 PM SV Alemannia Waldalgesheim Waldalgesheim
Matchday 11 Wattenscheid 09 SG Wattenscheid 09 moved Hammer SpVg Hammer SpVg
  SpVgg Vreden SpVgg Vreden 8:00 PM RSV Meinerzhagen Meinerzhagen
  Eintr. Rheine FC Eintracht Rheine 8:00 PM SV Schermbeck SV Schermbeck
  Westf. Rhynern SV Westfalia Rhynern 8:30 PM TuS Erndtebrück TuS Erndtebrück
  Finnentrop/Bam. SG Finnentrop/Bamenohl 8:45 PM TuS Haltern TuS Haltern
Matchday 2 SV Frisia 03 SV Frisia 03 Risum-Lindholm moved SC Weiche Flensburg 08 II SC Weiche 08 II
Matchday 3 TSB Flensburg TSB Flensburg 8:00 PM Husumer SV Husumer SV
Matchday 6 Heeslinger SC Heeslinger SC 8:30 PM Kickers Emden Kickers Emden
Matchday 10 Zilina B MSK Zilina B 2:30 PM FK Poprad FK Poprad
First Round SC Goldau SC Goldau 8:30 PM SC Buochs SC Buochs
Matchday 3 Vorarlberg U18 AKA Vorarlberg U18 1:00 PM AKA Steiermark - Sturm Graz U18 Stmk.-Sturm U18
Matchday 4 AKA Rapid U18 AKA Rapid Wien U18 4:00 PM AKA St. Pölten U18 St. Pölten U18
Matchday 7 FC Sierre FC Sierre moved Signal FC Bernex-Confignon Signal FC
Matchday 6 SC Düdingen SC Düdingen 9:15 PM FC Colombier FC Colombier
Matchday 8 Le Locle Sports Le Locle Sports 8:30 PM FC Stade-Payerne Stade-Payerne
  FC Spiez FC Spiez moved SC Binningen SC Binningen
  AS Novazzano AS Novazzano 1968 9:30 PM FC Gambarogno-Contone FC Gambarogno
Matchday 9 FC Adliswil FC Adliswil 9:00 PM FC Einsiedeln FC Einsiedeln
Matchday 3 Vorarlberg U16 AKA Vorarlberg U16 11:00 AM AKA Steiermark - Sturm Graz U16 Stmk.-Sturm U16
Matchday 5 Nea Salamis Nea Salamina Famagusta 4:00 PM Ermis Aradippou Ermis Aradippou
  Ethnikos Ethnikos Achnas 5:00 PM Anorthosis Famagusta Anorthosis
Matchday 2 Kaya FC-Iloilo Kaya FC-Iloilo 2:00 PM Azkals Development Team ADT
Matchday 3 Kaya FC-Iloilo Kaya FC-Iloilo 2:00 PM Maharlika FC Maharlika FC
Matchday 15 CA Atenas Club Atlético Atenas de San Carlos 12:30 AM Deportivo Villa Española Villa Española
  Villa Teresa Club Atlético Villa Teresa 2:45 AM Tacuarembó Futbol Club Tacuarembó
Matchday 12 UKS SMS U19 UKS SMS Lodz U19 2:00 PM Slask Wroclaw U19 Slask U19
Matchday 9 KF Ballkani KF Ballkani - FC Prishtina FC Prishtina
  KF Drenica KF Drenica - KF Trepca 89 KF Trepca 89
  SC Gjilani SC Gjilani - FC Besa Pejë FC Besa
Matchday 16 Gefle Gefle IF 7:00 PM IK Frej Frej
Matchday 6 Schweiggers USC Schweiggers 5:00 PM SC Amaliendorf-Aalfang Amaliendorf
Matchday 9 SfB-Oure FA U19 Svendborg fB -Oure FA U19 8:00 PM Naestved Boldklub U19 Naestved BK U19
Matchday 19 HB Tórshavn HB Tórshavn 7:00 PM NSÍ Runavík NSÍ Runavík
  ÍF Fuglafjördur ÍF Fuglafjördur 10:00 PM B36 Tórshavn B36 Tórshavn
Matchday 23 Víkingur Göta Víkingur Göta 8:00 PM KÍ Klaksvík KÍ Klaksvík
First Round Hamm/Sieg VfL Hamm/Sieg 8:30 PM SG Ellingen/Bonefeld/Willroth SG Ellingen/B.
  SSV Heimbach-Weis SSV Heimbach-Weis 8:30 PM VfB Linz VfB Linz
  SV Windhagen SV Eintracht Windhagen 8:30 PM VfB Wissen VfB Wissen
  SG Geichlingen SG Geichlingen 9:00 PM FV Morbach FV Morbach
Matchday 2 HB Olle Elite Hebei Olle Elite 9:00 AM Qingdao Jonoon QD Jonoon
  NJ Fengfan Nanjing Fengfan 9:00 AM Jiangsu Yancheng Dingli JS Yancheng
  XA D. Chongde Xi'an Daxing Chongde 9:00 AM Shenzhen Bogang SZ Bogang
  YN Kunlu Yunnan Kunlu 9:00 AM Zhejiang Yiteng ZJ Yiteng
  WH Three Towns Wuhan Three Towns 9:00 AM Hubei Chufeng Heli HB Chufeng Heli
  HN Billows Hunan Billows 9:00 AM Guangxi Baoyun GX Baoyun
  Lavagnese USD Lavagnese 1919 3:30 PM FBC Casale Casale
Matchday 3 Imperia ASD Imperia 1923 3:30 PM ASD Città Di Varese Città Varese
  Legnano Legnano AC 3:30 PM AC Gozzano Gozzano
  Caravaggio USD Caravaggio 3:30 PM AC Crema 1908 Crema
Matchday 5 Chions APC Chions moved Calcio Montebelluna 1909 Montebelluna
Matchday 4 Sangiovannese Sangiovannese 1927 moved US Pianese Pianese
Matchday 3 Paternò Paternò Calcio 3:30 PM SSD Dattilo 1980 Dattilo
Matchday 6 Mqabba FC Mqabba FC 6:00 PM Qrendi FC Qrendi FC
  Marsaxlokk Marsaxlokk FC moved Vittoriosa Stars FC Vittoriosa
Matchday 2 Sundowns Mamelodi Sundowns FC 7:30 PM Tshakhuma Tsha Madzivhandila FC Tshakhuma
  Maritzburg Utd. Maritzburg United FC 7:30 PM Cape Town City FC Cape Town City
  Golden Arrows Lamontville Golden Arrows 7:30 PM SuperSport United SuperSport Utd.
  Orlando Pirates Orlando Pirates 7:30 PM Stellenbosch FC Stellenbosch FC
  TS Galaxy FC TS Galaxy FC 7:30 PM AmaZulu FC AmaZulu FC
  Swallows FC Swallows FC 7:30 PM Bloemfontein Celtic Bloemfontein
Germany U16 Germany U16 - Switzerland U16 Switzerland U16
Quarter-Finals FC Balzers II FC Balzers II 9:00 PM FC Ruggell FC Ruggell
  FC Triesenberg FC Triesenberg 9:00 PM USV Eschen-Mauren Eschen-Mauren

Select date

Player birthdays

  • Marcos Acuña
    Date of birth: Oct 28, 1991  Argentina
    Position: Left-Back
    Market value: 12,00 mil. €
    Sevilla FC
    Age: 29 years

Coach birthdays