For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Kristoffer Wichmann

Date of birth/Age: Jun 16, 1981 (38)

Place of birth: Denmark Aalborg

Citizenship: Denmark Denmark

Appointed: Nov 19, 2018

Contract until: 31.12.2020

Coaching Licence : UEFA A Licence

Avg. term as coach : 0,90 Years

Preferred formation : 4-3-3 Attacking

Kristoffer Wichmann
Hellerup IK
Hellerup IK Manager
Denmark 2.Division
Appointed: Nov 19, 2018
Contract until: 31.12.2020

Personal Details

Date of Birth: Jun 16, 1981
Place of Birth: Aalborg  Denmark
Age: 38
Citizenship: Denmark  Denmark
Avg. term as coach: 0,90 Years
Coaching Licence: UEFA A Licence
Preferred formation: 4-3-3 Attacking

History

This is an overview of the career of a manager.

wappenClubAppointedIn charge untilPositionMatchesPPM
Hellerup IK18/19 (Nov 19, 2018) expected 31.12.2020 Manager281,50
Transfer history as a player

This page displays all transfers for the selected player. Alongside the date of the transfer, the clubs involved and the transfer fee, it also displays the market value of the player at the time of the transfer.

Season Date Left Joined MV Fee  
18/19 Nov 17, 2018 Hellerup IK Retired - -
16/17 Jan 1, 2017 Hvidovre IF Hellerup IK - Free transfer
13/14 Aug 30, 2013 Without Club Hvidovre IF 150 thousand € -
12/13 Apr 2, 2013 FC Vestsjaelland Without Club 150 thousand € -
08/09 Apr 1, 2009 FC Amager FC Vestsjaelland 150 thousand € Free transfer
08/09 Jul 1, 2008 BK Fremad Amager FC Amager - ?
07/08 Jan 1, 2008 Without Club BK Fremad Amager - -
07/08 Nov 1, 2007 Akademisk Boldklub Without Club - -
07/08 Jul 1, 2007 Köge Boldklub Akademisk Boldklub - Free transfer
05/06 Jul 1, 2005 Boldklubben Skjold Köge Boldklub - Free transfer
03/04 Jul 1, 2003 Hellerup IK Boldklubben Skjold - Free transfer
02/03 Jul 1, 2002 Hvidovre IF Hellerup IK - Free transfer
01/02 Jul 1, 2001 Aalborg Chang Hvidovre IF - Free transfer
00/01 Jan 1, 2001 Nörresundby BK Aalborg Chang - Free transfer
00/01 Jul 1, 2000 Aalborg BK U19 Nörresundby BK - Free transfer
Total transfer fees: 0