Brandenburgliga
Germany
League level:
Sixth Tier
- Number of teams: 17 teams
- Players: 437
- Foreigners: 100 Players 22.9%
- ø-Market value: -
- ø-Age: 26.8
Matchday 1 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(15.) SV Fal | 1:4 | UK (9.) | ||
Fri
Aug 19, 2022
- 7:30 PM
|
||||
162 · Maximilian Bauer | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 1' | |||
0:2 | 4' | |||
0:3 | 26' | |||
0:4 | 67' | |||
83' | 1:4 | |||
(4.) SVG 90 | 6:0 | VSE (8.) | ||
Sat
Aug 20, 2022
- 2:00 PM
|
||||
195 · Tim Gerstenberg | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
14' | 2:0 | |||
19' | 3:0 | |||
38' | 4:0 | |||
44' | 5:0 | |||
69' | ||||
84' | 6:0 | |||
(11.) Bernau | 3:1 | Preuss (7.) | ||
Sat
Aug 20, 2022
- 3:00 PM
|
||||
93 · Kevin Meißner | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 32' | |||
36' | 1:1 | |||
64' | 2:1 | |||
90+3' | 3:1 | |||
(12.) SV Zeh | 1:2 | SV Grü (10.) | ||
Sat
Aug 20, 2022
- 3:00 PM
|
||||
151 · Artwin Archut | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 33' | |||
40' | ||||
65' | 1:1 | |||
1:2 | 77' | |||
(1.) TuS Sa | 4:1 | WFC (5.) | ||
Sat
Aug 20, 2022
- 3:00 PM
|
||||
197 · Tobias Behm | ||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
1:1 | 27' | |||
38' | 2:1 | |||
43' | ||||
46' | ||||
58' | 3:1 | |||
60' | 4:1 | |||
(6.) Blau-W | 2:1 | Oranie (2.) | ||
Sat
Aug 20, 2022
- 3:00 PM
|
||||
142 · Felix Alich | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
46' | 1:1 | |||
84' | 2:1 | |||
(3.) GWA | 3:0 | SV Fra (16.) | ||
Sat
Aug 20, 2022
- 3:00 PM
|
||||
180 · André Stolzenburg | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
38' | 2:0 | |||
54' | 3:0 | |||
(14.) SVA | 0:5 | BSC (13.) | ||
Sun
Aug 21, 2022
- 2:00 PM
|
||||
135 · Michael Nickusch | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 32' | |||
0:2 | 53' | |||
0:3 | 73' | |||
0:4 | 76' | |||
0:5 | 90' | |||
Table Brandenburgliga 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | G. Schöneiche | 1 | 6 | 3 | |
2 | Brandenburg. SC | 1 | 5 | 3 | |
3 | U. Klosterfelde | 1 | 3 | 3 | |
3 | Sachsenhausen | 1 | 3 | 3 | |
5 | GW Ahrensfelde | 1 | 3 | 3 | |
6 | Einheit Bernau | 1 | 2 | 3 | |
7 | GW Lübben | 1 | 1 | 3 | |
7 | Petershagen-E. | 1 | 1 | 3 | |
9 | Oranienburg | 1 | -1 | 0 | |
9 | SV Zehdenick | 1 | -1 | 0 | |
11 | Pr. Eberswalde | 1 | -2 | 0 | |
12 | SV Falkensee/F. | 1 | -3 | 0 | |
12 | Werderaner FC | 1 | -3 | 0 | |
14 | Fr. Wernsdorf | 1 | -3 | 0 | |
15 | Altlüdersdorf | 1 | -5 | 0 | |
16 | Victoria Seelow | 1 | -6 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...