3 Liga - Group II
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 493
- Foreigners: 14 Players 2.8%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.6
Matchday 12 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(10.) Gedani | 3:1 | KP Sta (15.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 12:00 PM
|
||||
Adam Kwapisiewicz | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 37' | |||
55' | 1:1 | |||
60' | 2:1 | |||
62' | ||||
67' | 3:1 | |||
(11.) Unia S | 0:0 | Elana (3.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Jakub Poplawski |
(18.) Wikęd | 3:1 | Cartus (6.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Mateusz Stepniak | ||||
Course of play | ||||
48' | 1:0 | |||
50' | 2:0 | |||
87' | 3:0 | |||
3:1 | 90' | |||
(12.) Sokol | 4:1 | Zawisz (4.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Marcin Boratynski | ||||
Course of play | ||||
29' | 1:0 | |||
48' | 2:0 | |||
2:1 | 55' | |||
81' | 3:1 | |||
82' | 4:1 | |||
(16.) Unia S | 0:1 | Flota (13.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Kamil Chmielewski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 30' | |||
(2.) Vineta | 0:0 | Blekit (9.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Wojciech Plokarz |
(7.) Noteć | 5:0 | Pogon (8.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Krzysztof Ulatowski | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
8' | 2:0 | |||
38' | 3:0 | |||
65' | 4:0 | |||
82' | 5:0 | |||
(1.) Swit S | 2:0 | Pogoń (5.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Lukasz Karski | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
66' | 2:0 | |||
(14.) Poloni | 2:0 | Stolem (17.) | ||
Sun
Oct 15, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Adam Marczuk | ||||
Course of play | ||||
68' | 1:0 | |||
78' | 2:0 | |||
Table 3 Liga - Group II 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Swit Szczecin | 12 | 21 | 32 | |
2 | Vineta Wolin | 12 | 5 | 26 | |
3 | Elana Torun | 12 | 10 | 24 | |
4 | Noteć Czarnków | 12 | 10 | 22 | |
5 | Zawisza | 12 | 13 | 21 | |
6 | Pogoń Nowe S. | 12 | 4 | 21 | |
7 | Cartusia Kartuzy | 12 | 12 | 20 | |
8 | Gedania Gdansk | 12 | -1 | 19 | |
9 | Pogon II | 12 | 5 | 17 | |
10 | Blekitni | 12 | 1 | 17 | |
11 | Unia Swarzedz | 12 | -2 | 15 | |
12 | Sokol Kleczew | 12 | -4 | 14 | |
13 | F. Swinoujscie | 12 | -7 | 14 | |
14 | Polonia Sroda | 12 | -4 | 13 | |
15 | KP Starogard | 12 | -12 | 9 | |
16 | Unia Solec | 12 | -13 | 9 | |
17 | Stolem | 12 | -15 | 8 | |
18 | Wikęd Luzino | 12 | -23 | 4 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...