3 Liga - Group III
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 481
- Foreigners: 32 Players 6.7%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.2
Matchday 7 19/20
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(9.) ROW 19 | 2:0 | Stal B (4.) | ||
Wed
Sep 11, 2019
- 6:00 PM
|
||||
353 · Pawel Kucharczyk | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
29' | 2:0 | |||
(17.) Lubin | 1:1 | Sleza (7.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 1:00 PM
|
||||
50 · Szymon Grabara | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 86' | |||
90+2' | 1:1 | |||
(18.) LZS | 0:1 | Gornik (12.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 4:00 PM
|
||||
400 · Maciej Dudek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 90+2' | |||
(10.) Poloni | 2:4 | Miedz (15.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 4:00 PM
|
||||
400 · Maciej Mikolajewski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 39' | |||
0:2 | 45+1' | |||
66' | 1:2 | |||
1:3 | 73' | |||
1:4 | 79' | |||
90+1' | 2:4 | |||
(5.) Pniowe | 2:0 | MKS Kl (16.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 4:00 PM
|
||||
150 · Pawel Lapkowski | ||||
Course of play | ||||
33' | 1:0 | |||
57' | 2:0 | |||
(6.) Lechia | 3:3 | Gwarek (13.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 4:00 PM
|
||||
350 · Szymon Lezny | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
1:1 | 19' | |||
24' | 2:1 | |||
2:2 | 32' | |||
44' | 3:2 | |||
3:3 | 80' | |||
(3.) Ruch Z | 2:0 | Sl. II (1.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 4:00 PM
|
||||
300 · Pawel Dziopak | ||||
Course of play | ||||
24' | 1:0 | |||
83' | 2:0 | |||
(8.) Ruch | 4:1 | Piast (14.) | ||
Sat
Sep 14, 2019
- 5:30 PM
|
||||
539 · Bartlomiej Szczecina | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 33' | |||
41' | 1:1 | |||
44' | 2:1 | |||
67' | 3:1 | |||
83' | 4:1 | |||
(11.) Rekord | 1:0 | Błyska (2.) | ||
Sun
Sep 15, 2019
- 4:00 PM
|
||||
150 · Dawid Matyszczak | ||||
Course of play | ||||
54' | 1:0 | |||
Table 3 Liga - Group III 19/20
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sl. Wroclaw II | 7 | 7 | 16 | |
2 | Błyskawica Gać | 7 | 6 | 15 | |
3 | Ruch Zd. | 7 | 1 | 13 | |
4 | Pniowek P. | 7 | 3 | 12 | |
5 | Ruch Chorzow | 7 | 3 | 11 | |
6 | ROW Rybnik | 7 | 0 | 11 | |
7 | Rekord B-B | 7 | 0 | 11 | |
8 | Gornik II | 7 | 3 | 10 | |
9 | Zielona Gora | 7 | -2 | 10 | |
10 | M. Legnica II | 7 | 2 | 9 | |
11 | Stal Brzeg | 7 | -1 | 9 | |
12 | Sleza Wroclaw | 7 | -1 | 9 | |
13 | Polonia Bytom | 7 | -2 | 8 | |
14 | Gwarek T.G. | 7 | -3 | 8 | |
15 | Piast Zmigrod | 7 | -3 | 6 | |
16 | MKS Kluczbork | 7 | -4 | 5 | |
17 | Lubin II | 7 | -3 | 4 | |
18 | LZS Starowice | 7 | -6 | 3 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...