Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 418
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.3
Matchday 8 13/14
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(8.) Rusj S | 1:1 | Lokomo (5.) | ||
Sun
Aug 18, 2013
- 1:00 PM
|
||||
500 · Artur Fedorov | ||||
Course of play | ||||
27' | 1:0 | |||
1:1 | 51' | |||
(15.) FС Vol | 1:2 | Pskov (14.) | ||
Sun
Aug 18, 2013
- 3:00 PM
|
||||
200 · Ivan Abrosimov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 23' | |||
0:2 | 60' | |||
78' | 1:2 | |||
(9.) Sever | 4:1 | Dnepr (1.) | ||
Sun
Aug 18, 2013
- 3:00 PM
|
||||
1.000 · Gennadi Anoshin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
24' | 1:1 | |||
47' | 2:1 | |||
58' | 3:1 | |||
73' | 4:1 | |||
(11.) Volga | 1:4 | Zenit2 (16.) | ||
Sun
Aug 18, 2013
- 4:00 PM
|
||||
850 · Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
39' | 1:1 | |||
1:2 | 41' | |||
1:3 | 65' | |||
1:4 | 90' | |||
(17.) SpKost | 1:1 | Tosno (3.) | ||
Sun
Aug 18, 2013
- 4:00 PM
|
||||
1.000 · Ilya Parfentjev | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
1:1 | 30' | |||
90+1' | ||||
(10.) T.Vlad | 2:1 | Teksti (2.) | ||
Sun
Aug 18, 2013
- 5:00 PM
|
||||
3.500 · Aleksey Matyunin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
44' | 1:1 | |||
90+1' | 2:1 | |||
(12.) Znamya | 2:1 | Dolgop (4.) | ||
Sun
Aug 18, 2013
- 5:00 PM
|
||||
400 · Ilia Trishin | ||||
Course of play | ||||
34' | 1:0 | |||
48' | 2:0 | |||
2:1 | 90' | |||
(13.) Kolomn | 1:0 | Strogi (7.) | ||
Sun
Aug 18, 2013
- 5:00 PM
|
||||
2.500 · Ivan Sidenkov | ||||
Course of play | ||||
33' | 1:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 13/14
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dnepr Smolensk | 8 | 2 | 14 | |
2 | Tekstilshchik | 6 | 6 | 13 | |
3 | Tosno | 7 | 3 | 13 | |
4 | Lokomotiv 2 | 8 | 6 | 12 | |
5 | Sever Murmansk | 7 | 3 | 11 | |
6 | FK Dolgoprudnyi | 8 | 2 | 11 | |
7 | Torpedo Vlad. | 6 | 7 | 10 | |
8 | Znamya Truda | 7 | -3 | 10 | |
9 | Rusj S-Pb | 7 | 3 | 10 | |
10 | Khimki | 7 | 1 | 10 | |
11 | Strogino Moscow | 8 | -6 | 9 | |
12 | Kolomna | 7 | 1 | 9 | |
13 | Pskov-747 | 7 | -2 | 8 | |
14 | Zenit 2 S-Pb | 6 | -4 | 7 | |
15 | Volga Tver | 7 | -5 | 7 | |
16 | Vologda | 8 | -6 | 5 | |
17 | Sp. Kostroma | 8 | -8 | 5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...