Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 429
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.1
Matchday 30 2010
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Kaluga | 1:0 | Vityaz | ||
Sat
Oct 30, 2010
|
||||
1.700 · Sergey Kostevich | ||||
Course of play | ||||
74' | 1:0 | |||
Metall | 2:1 | Saturn | ||
Sat
Oct 30, 2010
|
||||
3.500 · Igor Fedotov | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
77' | 2:0 | |||
90' | ||||
2:1 | 90' | |||
Fakel | 3:1 | Zenit | ||
Sat
Oct 30, 2010
|
||||
8.200 · Aleksey Matyunin | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
26' | 2:0 | |||
2:1 | 35' | |||
63' | ||||
77' | 3:1 | |||
Avanga | 2:0 | Znamya | ||
Sat
Oct 30, 2010
|
||||
150 · Artem Polyakov | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
67' | 2:0 | |||
Rusich | 4:1 | Liski | ||
Sat
Oct 30, 2010
|
||||
1.000 · Sergey Kulikov | ||||
Course of play | ||||
21' | 1:0 | |||
1:1 | 69' | |||
74' | 2:1 | |||
84' | 3:1 | |||
89' | 4:1 | |||
Ryazan | 1:5 | Metall | ||
Sat
Oct 30, 2010
|
||||
1.000 · Aleksandr Egorov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 21' | |||
0:2 | 29' | |||
0:3 | 36' | |||
0:4 | 66' | |||
71' | 1:4 | |||
1:5 | 84' | |||
STAMB | 8:3 | Nika M | ||
Sat
Oct 30, 2010
- 1:00 PM
|
||||
1.000 · Aleksey Amelin | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
13' | 2:0 | |||
2:1 | 21' | |||
22' | 3:1 | |||
3:2 | 25' | |||
60' | 4:2 | |||
4:3 | 69' | |||
78' | 5:3 | |||
81' | 6:3 | |||
83' | 7:3 | |||
90' | 8:3 | |||
Torped | 1:0 | FK Gub | ||
Sat
Oct 30, 2010
- 1:00 PM
|
||||
700 · Sergey Lapochkin | ||||
Course of play | ||||
74' | 1:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 2010
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Torpedo Moskau | 30 | 33 | 57 | |
2 | Gubkin | 30 | 21 | 56 | |
3 | M-O Oskol | 30 | 15 | 55 | |
4 | Fakel Voronezh | 30 | 25 | 54 | |
5 | Avangard P. | 30 | 18 | 53 | |
6 | Vityaz Podolsk | 30 | 19 | 52 | |
7 | Zenit Penza | 30 | 12 | 50 | |
8 | Met. Lipetsk | 30 | 5 | 50 | |
9 | Loko Liski | 30 | 9 | 48 | |
10 | FK Kaluga | 30 | -4 | 43 | |
11 | FK Ryazan | 30 | -12 | 42 | |
12 | Saturn 2 | 30 | -5 | 37 | |
13 | Rusichi Orel | 30 | 1 | 31 | |
14 | Spartak Tambov | 30 | -14 | 26 | |
15 | Znamya Truda | 30 | -45 | 11 | |
16 | Nika Moskau | 30 | -78 | 3 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...