Second League Division B Gruppe 4 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 9 teams
- Players: 202
- Foreigners: 1 Players 0.5%
- ø-Market value: €18k
- ø-Age: 22.0
Matchday 16 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(5.) FK NSK | 2:0 | Irtysh (7.) | ||
Wed
Oct 20, 2021
- 2:00 PM
|
||||
310 · Roman Galimov | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
72' | 2:0 | |||
(3.) FK Tyu | 7:0 | Lada (14.) | ||
Sat
Oct 23, 2021
- 12:00 PM
|
||||
500 · Artem Petrenko | ||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
30' | 2:0 | |||
31' | 3:0 | |||
39' | 4:0 | |||
51' | 5:0 | |||
64' | 6:0 | |||
84' | 7:0 | |||
(2.) Chel | 2:0 | TMiass (10.) | ||
Sat
Oct 23, 2021
- 12:00 PM
|
||||
251 · Evgeniy Bulanov | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
31' | ||||
33' | 2:0 | |||
(15.) ZIZ | 1:1 | FK Ore (12.) | ||
Sat
Oct 23, 2021
- 12:00 PM
|
||||
Ranel Ziyakov | ||||
Course of play | ||||
34' | 1:0 | |||
1:1 | 56' | |||
90' | ||||
(13.) Nosta | 1:0 | Amkar (4.) | ||
Sat
Oct 23, 2021
- 1:00 PM
|
||||
Artem Kataykin | ||||
Course of play | ||||
24' | ||||
28' | 1:0 | |||
49' | ||||
(11.) S.Tuym | 0:5 | VU (1.) | ||
Sat
Oct 23, 2021
- 1:00 PM
|
||||
German Kovalenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
0:2 | 17' | |||
0:3 | 52' | |||
0:4 | 80' | |||
0:5 | 90+2' | |||
(8.) Zvezda | 1:0 | Ural 2 (6.) | ||
Sat
Oct 23, 2021
- 2:00 PM
|
||||
210 · Aleksandr Kurbatov | ||||
Course of play | ||||
52' | 1:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 4 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Volga Uljanovsk | 15 | 26 | 36 | |
2 | Chelyabinsk | 15 | 15 | 34 | |
3 | Tyumen | 15 | 24 | 32 | |
4 | Novosibirsk | 15 | 6 | 27 | |
5 | Amkar Perm | 15 | 6 | 26 | |
6 | Ural 2 | 15 | 5 | 23 | |
7 | Zvezda Perm | 15 | 4 | 23 | |
8 | Irtysh Omsk | 15 | -3 | 22 | |
9 | Dinamo Barnaul | 14 | 0 | 17 | |
10 | Torpedo Miass | 15 | -7 | 17 | |
11 | Spartak Tuymazy | 15 | -4 | 17 | |
12 | Orenburg-2 | 15 | -6 | 16 | |
13 | Nosta | 15 | -14 | 11 | |
14 | Lada Togliatti | 15 | -32 | 6 | |
15 | Zenit Izhevsk | 15 | -20 | 3 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...