2. Division A (Phase 1)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 523
- Foreigners: 11 Players 2.1%
- ø-Market value: €115k
- ø-Age: 24.3
- Most valuable player: Aleksandr Koksharov €500k
Matchday 3 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Amkar | 0:0 | LIP | ||
Sat
Jul 29, 2023
- 11:00 AM
|
||||
2.000 · Igor Zakharov | ||||
Course of play | ||||
39' | ||||
FK NSK | 1:0 | Forte | ||
Sat
Jul 29, 2023
- 12:00 PM
|
||||
2.230 · Roman Trukhanovich | ||||
Course of play | ||||
49' | 1:0 | |||
Chel | 1:1 | Teksti | ||
Sat
Jul 29, 2023
- 2:00 PM
|
||||
850 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 52' | |||
77' | 1:1 | |||
Rod.-2 | 2:0 | Cherta | ||
Sat
Jul 29, 2023
- 4:00 PM
|
||||
79 · Stanislav Matveev | ||||
Course of play | ||||
68' | 1:0 | |||
89' | 2:0 | |||
Salyut | 0:1 | AVGD | ||
Sat
Jul 29, 2023
- 5:00 PM
|
||||
1.000 · Konstantin Yudanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 85' | |||
S.Kost | 3:2 | VU | ||
Sun
Jul 30, 2023
- 1:00 PM
|
||||
1.536 · Mikhail Cheremnykh | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 26' | |||
31' | 1:1 | |||
49' | 2:1 | |||
2:2 | 52' | |||
77' | 3:2 | |||
Murom | 0:3 | Irtysh | ||
Sun
Jul 30, 2023
- 4:00 PM
|
||||
1.200 · German Kovalenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 36' | |||
0:2 | 69' | |||
0:3 | 76' | |||
Bryans | 0:1 | Veles | ||
Sun
Jul 30, 2023
- 5:00 PM
|
||||
3.532 · Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
Rotor | 1:1 | Ufa | ||
Sun
Jul 30, 2023
- 5:00 PM
|
||||
19.734 · Oleg Sokolov | ||||
Course of play | ||||
61' | 1:0 | |||
1:1 | 76' | |||
Chaika | 1:1 | Krasn2 | ||
Sun
Jul 30, 2023
- 6:00 PM
|
||||
1.350 · Ivan Saraev | ||||
Course of play | ||||
49' | 1:0 | |||
1:1 | 54' | |||
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Irtysh Omsk | 3 | 4 | 7 | |
2 | Volga Uljanovsk | 3 | 1 | 6 | |
3 | Chaika Pes. | 3 | 1 | 5 | |
4 | S. Kostroma | 3 | 0 | 4 | |
5 | Veles Moscow | 3 | 0 | 4 | |
6 | Krasnodar 2 | 3 | 0 | 3 | |
7 | Rotor Volgograd | 3 | 0 | 3 | |
8 | Ufa | 3 | -1 | 2 | |
9 | Murom | 3 | -3 | 2 | |
10 | Dinamo Bryansk | 3 | -2 | 1 |
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Avangard Kursk | 3 | 6 | 9 | |
2 | Amkar Perm | 3 | 3 | 7 | |
3 | Novosibirsk | 3 | 2 | 7 | |
4 | Rodina 2 Moscow | 3 | -1 | 6 | |
5 | M. Lipetsk | 3 | 0 | 4 | |
6 | Salyut Belgorod | 3 | 2 | 3 | |
7 | Forte Taganrog | 3 | -1 | 3 | |
8 | Tekstilshchik | 3 | -4 | 2 | |
9 | Chelyabinsk | 3 | -2 | 1 | |
10 | Chertanovo | 3 | -5 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...