Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 11 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
SKA-2 | 4:1 | Strogi | ||
Sat
Sep 18, 2021
- 9:00 AM
|
||||
80 · Anton Anopa | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
48' | 2:0 | |||
62' | 3:0 | |||
3:1 | 66' | |||
80' | 4:1 | |||
MetVid | 2:1 | Kvant | ||
Sat
Sep 18, 2021
- 12:00 PM
|
||||
50 · Egor Egorov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45+1' | |||
46' | 1:1 | |||
49' | 2:1 | |||
Khimki | 1:2 | Znamya | ||
Sat
Sep 18, 2021
- 12:00 PM
|
||||
100 · Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
10' | 1:1 | |||
53' | ||||
1:2 | 54' | |||
Ryazan | 1:1 | FakelM | ||
Sat
Sep 18, 2021
- 1:00 PM
|
||||
Vladimir Falov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 24' | |||
31' | 1:1 | |||
Saturn | 1:3 | FKS | ||
Sat
Sep 18, 2021
- 3:00 PM
|
||||
Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
65' | 1:0 | |||
1:1 | 76' | |||
1:2 | 80' | |||
1:3 | 81' | |||
85' | ||||
Zenit | 1:0 | Kaluga | ||
Sat
Sep 18, 2021
- 3:00 PM
|
||||
150 · Igor Zakharov | ||||
Course of play | ||||
69' | 1:0 | |||
Sokol | 5:0 | Salyut | ||
Sat
Sep 18, 2021
- 3:00 PM
|
||||
900 · Aleksandr Borisov | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
29' | 2:0 | |||
39' | 3:0 | |||
45' | 4:0 | |||
53' | 5:0 | |||
Bryans | 0:0 | AVGD | ||
Sat
Sep 18, 2021
- 4:00 PM
|
||||
335 · Roman Marnavskiy | ||||
Course of play | ||||
67' | ||||
89' | ||||
PRSD | 5:0 | Kolomn | ||
Tue
Sep 21, 2021
- 6:00 PM
|
||||
Vladimir Shamara | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
18' | ||||
27' | 2:0 | |||
77' | 3:0 | |||
83' | 4:0 | |||
89' | 5:0 | |||
DinVl | 4:0 | Sakhal | ||
Sun
Nov 7, 2021
- 5:00 AM
|
||||
232 · Roman Trukhanovich | ||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
29' | 2:0 | |||
46' | 3:0 | |||
88' | 4:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki 2 | 10 | 6 | 0 | |
2 | Dinamo Vlad. | 10 | 14 | -1 | |
3 | Rodina Moscow | 10 | 20 | -1 | |
4 | Sokol Saratov | 10 | 18 | -1 | |
5 | SKA Khabarovsk2 | 10 | 1 | -3 | |
6 | Salyut Belgorod | 10 | 10 | -4 | |
7 | Dinamo Bryansk | 10 | 14 | -5 | |
8 | Peresvet | 10 | 5 | -6 | |
9 | Avangard Kursk | 10 | -2 | -6 | |
10 | FK Saransk | 10 | 13 | -8 | |
11 | Strogino Moscow | 10 | 7 | -8 | |
12 | FK Ryazan | 10 | 1 | -12 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal-2 Tula | 10 | 3 | 12 | |
2 | Sakhalin | 10 | -11 | 6 | |
3 | Metallurg Vidn. | 10 | -14 | 5 | |
4 | Kvant Obninsk | 10 | -8 | 5 | |
5 | Saturn Ramenskoe | 10 | -1 | 4 | |
6 | Znamya Noginsk | 10 | -8 | 4 | |
7 | Zenit Penza | 10 | -11 | 4 | |
8 | Fakel-M | 10 | -28 | -2 | |
9 | FK Kaluga | 10 | -8 | -3 | |
10 | Kolomna | 10 | -21 | -4 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...