Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 421
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.2
- Most valuable player: Andrea Chukanov €250k
Matchday 5 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(14.) Luki-E | 2:1 | Zv.SPb (18.) | ||
Fri
Aug 18, 2023
- 1:30 PM
|
||||
124 · Sergey Osipov | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
38' | ||||
45+4' | 2:0 | |||
2:1 | 67' | |||
(8.) D.(eL) | 1:0 | Znamya (6.) | ||
Sat
Aug 19, 2023
- 1:00 PM
|
||||
177 · Pavel Shishkin | ||||
Course of play | ||||
61' | ||||
70' | ||||
70' | ||||
75' | 1:0 | |||
90+7' | ||||
(11.) T.Vlad | 0:3 | Zenit2 (1.) | ||
Sat
Aug 19, 2023
- 3:00 PM
|
||||
972 · Dmitri Kraynov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 62' | |||
0:2 | 71' | |||
0:3 | 86' | |||
(3.) KhimD | 1:0 | Electr (17.) | ||
Sat
Aug 19, 2023
- 3:00 PM
|
||||
600 · Aleksandr Samsonov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
(4.) Dinamo | 2:0 | Tver (16.) | ||
Sat
Aug 19, 2023
- 3:00 PM
|
||||
950 · Igor Vertkov | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
29' | 2:0 | |||
(2.) D.Vlgd | 1:2 | Dynamo (10.) | ||
Sat
Aug 19, 2023
- 3:00 PM
|
||||
2.207 · Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
1:1 | 50' | |||
1:2 | 61' | |||
(9.) Zorkiy | 1:1 | Enisey (15.) | ||
Sat
Aug 19, 2023
- 5:00 PM
|
||||
505 · Evgeni Galimov | ||||
Course of play | ||||
45+2' | 1:0 | |||
1:1 | 86' | |||
(5.) B-BFU | 1:0 | FC Irk (7.) | ||
Sat
Aug 19, 2023
- 6:00 PM
|
||||
Yuri Karpov | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
(13.) R-M M | 1:0 | TorM 2 (12.) | ||
Sun
Aug 20, 2023
- 3:00 PM
|
||||
156 · Andrey Strelkov | ||||
Course of play | ||||
90' | 1:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit 2 S-Pb | 5 | 13 | 13 | |
2 | Khimik Dzer. | 5 | 4 | 13 | |
3 | Dinamo Kirov | 5 | 8 | 12 | |
4 | Baltika-BFU | 5 | 5 | 11 | |
5 | DinSPb | 5 | 3 | 10 | |
6 | Dinamo-Vologda | 5 | 3 | 10 | |
7 | Znamya Truda | 5 | 2 | 8 | |
8 | Irkutsk | 5 | 1 | 8 | |
9 | Zorkiy | 5 | 1 | 8 | |
10 | Dynamo 2 | 5 | 0 | 7 | |
11 | Rodina-M Moscow | 5 | -2 | 6 | |
12 | Energia V. Luki | 5 | -3 | 5 | |
13 | Torpedo Vlad. | 5 | -4 | 4 | |
14 | Torpedo 2 | 5 | -4 | 4 | |
15 | Enisey 2 | 5 | -9 | 3 | |
16 | FC Tver | 5 | -6 | 1 | |
17 | Electron | 5 | -7 | 1 | |
18 | Zvezda S-Pb | 5 | -5 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...